Koncertui Vilniuje jie apšils Šiauliuose, kur vasario 13 d. gros bare „Blic“. Į Lietuvą grupė atsiveža savo šviežią debiutinį albumą „No Clouds Allowed“.
„Carnival Youth“ karjerą pradėjo tik 2012-aisiais, bet jau koncertavo Jungtinės Karalystės festivalyje „The Great Escape“, viename pagrindinių Lenkijos muzikos festivalių „Open'er“, Vengrijos muzikos festivalyje „Sziget“, didžiausioje Europos muzikos mugėje „Eurosonic“.
Jų šviežiausia daina „Octopus“ buvo pristatyta pagrindinės Jungtinės Karalystės radijo stoties „BBC Radio 1“ eteryje. Tarptautiniai kritikai „Carnival Youth“ muziką lygina su tokiomis skirtingomis grupėmis kaip „Arcade Fire“ ar „Bombay Bicycle Club“ ir prognozuoja jiems sėkmingą karjerą.
„Liverpool“ barui šis koncertas yra dar vienas žingsnis siekiant apjungti Baltijos šalių alternatyvios muzikos scenas. Bare jau yra koncertavę estai „Elephants from Neptune“, „I Wear* Experiment“, „Galvanic Elephants“, Marten Kuningas, latvių grupė „Momend“. Vasario 27-ąją čia taip pat vyks kitos latvių roko grupės „Pyro Trees“ koncertas, o pavasarį planuojama dar daugiau koncertų su grupėmis iš Baltijos šalių ir ne tik.
Praėjusią savaitę „Carnival Youth“ buvo pakeliui į Latviją iš Slovėnijos, kur dalyvavo pirmą kartą šioje šalyje vykusiame muzikos industrijos festivalyje MENT. Kad kelias neprailgtų, uždavėme grupei keletą klausimų. Atsako broliai dvyniai Edgaras ir Emilis Kauperiai.
Lietuvoje jau esate koncertavę porą kartų. Ką pamenate?
Prisimename labai malonią publiką! Koncertavome „Galapagų“ festivalyje ir Vilniaus muzikos savaitėje. Pastarojoje sugrojome net tris koncertus per tris dienas. Buvo ruduo, miestas pilnas koncertų. Smagiai praleidome laiką.
Ką tik išleidote pirmąjį savo albumą „No Clouds Allowed“. Sveikiname! Kaip sekėsi jį įrašinėti?
Ačiū! Dirbome su vienu geriausių prodiuserių Baltijos šalyse Gatiu Zaķiu. Jaučiamės tarsi perėję muzikos produkcijos mokyklą. Daug visko sužinojome, esame jam labai dėkingi.
Jau grojote tokiuose Europos festivaliuose kaip „The Great Escape“, „Open'er“ ar „Sziget“. Kaip publika reagavo į grupę iš Latvijos? Retai kam nors iš Baltijos šalių pavyksta ten prasimušti.
Iš Latvijos ten yra grojusios grupės „Brainstorm“ ir „Instrumenti“, tik mums pavyko viską apkeliauti iškart per vienerius metus. Manome, kad žmonėms, mylintiems muziką ir norintiems atrasti naujas grupes nėra svarbu, iš kokios šalies grupė atvažiavo. Svarbu, kaip skamba jos muzika. Jaučiame, kad užsienyje žmonėms mūsų muzika patinka – visada būdavo daug klausytojų. Labai džiaugiamės, kad pavyko apkeliauti šitiek festivalių ir skirtingų šalių, bet tikimės, kad labai daug jų laukia ir ateityje.
Prieš porą savaičių grojote ir didžiausioje Europos muzikos mugėje „Eurosonic“ Olandijoje. Kaip sekėsi ten?
Puikiai! Tiesa, praleidome ten tik vieną dieną ir skridome lėktuvu. Į kitas šalis važiuodavome savo „Volkswagen“ minivenu, būdavo ilgos, bet smagios kelionės. „Eurosonic“ yra vienas svarbiausių festivalių Europoje – džiaugiamės, kad mus ten atrinko.
Edgarai ir Emili, jūsų tėvas Renaras yra gerai žinomas muzikantas Baltijos šalyse, kaip ir jo grupė „Brainstorm“. Kokią įtaką jis padarė jūsų muzikinei karjerai? Ar duoda jums „tėviškų“ patarimų?
Žinoma, jo įtaka nenuneigiama. O dėl patarimų viskas tvarkoje: jų gauname, bet ne per daug – tik kai patys paprašome.
Jūs visi labai jauni. Dar einate į mokyklą ar į universitetą?
Mudu baigėme mokyklą pernai. Edgaras ir Aleksis (kiti grupės nariai) pradėjo studijuoti geografiją Latvijos universitete, bet dėl nuolatinių kelionių su grupe nebegalėjo tęsti. Emilis norėjo studijuoti menų akademijoje Rygoje, bet egzaminų dieną mes vėl buvome išvykę. Tiesiog pažiūrėkime, kaip klostysis muzikinė karjera. Bet tikrai kažkuriuo gyvenimo momentu norėtume studijuoti.
Kokios grupės jums daro didžiausią įtaką?
„Arcade Fire“, „The National“, „Tame Impala“, „Grizzly Bear“
Vilniuje grosite Valentino dienos vakarą. Ši diena jums reikšminga?
Ne itin.
Ar jūsų merginos atkeliaus kartu?
Ne.