• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laisvę atgavęs A. Johnstonas sušaukė spaudos konferenciją

BBC korespondentas, Alanas Johnstonas, po keturių mėnesių ištrūkęs iš nelaivės Gazoje, priėmus susitarimą Hamas ir „Islamo Armijos“ grupuotėms šiandien per pietus sušauktoje spaudos konferencijoje pasakojo apie kalėjimą džihaistų nelaisvėje, kurioje jam teko išbūti 140 dienų, praneša “Le Monde”

REKLAMA
REKLAMA

„Paskutinės 16 savaičių (…) buvo pačios baisiausios mano gyvenime. Tai tas pats kas būti palaidotam gyvam”,–  pasakojo A. Johnsonas spaudos konferencijoje, iškart po išlaisvinimo operacijos.

REKLAMA

Užgrobėjai garantavo, kad jam negresia joks pavojus. Jis buvo maitinamas normaliu maistu, daugiausiai sūriu, kiaušinais, bulvėmis.

Kojos ir rankos žurnalistui buvo surištos 24 valandas ir jis bijojo dėl savo gyvybės. Daugybę kartų jis baiminosi ir dėl to, kad jo nelaisvė neužsitęstų pernelyg ilgai. Per tris mėnesius nelaisvės A. Johnstonas nematė dienos šviesos.

REKLAMA
REKLAMA

„Prievartos, galima sakyti, nebuvo”,– pabrėžia jis. Tačiau daugybę kartų įkalintajam buvo grasinama jį nužudyti.

Filmuotoje juostoje žurnalistui užsegtas sprogmenų diržas, o pagrobėjai grasina jį nužudyti, jei nebus laikomasi jų nurodymų.

Pasakodamas apie 3 ar 4 slėptuves, kuriose A. Johnstonas buvo įkalintas, jis prisimena: „Pirmoji slėptuvė buvo panaši į patalpą su vonios kambariu, kur man būdavo atnešamas maistas (…).”

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Antrojoje slėptuvėje, kur aš prabuvau daugiausiai laiko, su manim buvo elgiamasi ne taip griežtai. Aš galėjau naudotis nediduke virtuve, esančia greta mano kambario, ir vonios kambariu, turėjau šaldytuvą su maistu.”

„Išties labai sunku patikėti, kad daugiau jau nebeatsibusiu tame kambaryje”,– džiaugiasi žurnalistas, patikslindamas, kad kambario išmatavimai buvo 2 m × 2 m 50.
„Pagrobėjai – pavojingi ir nenuspėjami”,– sakė A. Johnstonas.– „Jie priklauso nedidelei džihadistų grupei”.

REKLAMA

„Smulkmenų aš nežinau ir negaliu pasakyti, kas stovi už pagrobėjų nugaros. Jie be paliovos kartojo žodžius „šventasis karas”. Izraelio-Palestinos konfliktas jiems per daug nerūpėjo. Jų pyktis buvo nukreiptas į Didžiąją Britaniją.“

Pasinaudodamas radijo pultu, praėjus dviems savaitėms nuo pagrobimo, Johnstonas sekė įvykius Gazoje.

REKLAMA

„Situacija keitėsi. Hamas grupuotė labai griežtai laikosi įstatymų ir tvarkos, ir jie norėjo užbaigti visus grobimus.“

„Tuomet mano pagrobėjai pasiuto, uždėjo man sprogmenų diržą ir susuko video juostą”.– prisimena žurnalistas, dėkodamas BBC kolegoms už jų pastangas ištraukiant jį iš užgrobėjų nelaisvės.”

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų