Autorius knygoje „Kūno gerovės programa: valgyk, mylėk, judėk“, atskleidžia, kodėl žmogaus būklė ir išvaizda yra betarpiškai susijusios bei kaip tai suvokus galima užtikrinti savo kūno ir gyvenimo gerovę.
Pasak autoriaus, knygoje nekuriamas stebuklingos piliulės pažadas, tačiau, remiantis asmeninės patirties pavyzdžiais, pateikiamas mitybos, fizinių pratimų ir gyvenimo būdo pasirinkimų derinys, padedantis pasiekti ilgalaikius rezultatus. „Kiekvienas žmogus turi atvirai savęs paklausti, kokių gyvenimo ir kūno pokyčių jis ar ji nori. Tada dar kartą savęs užklausti, ar tikrai. Pernelyg dažnai žmonės tik įsivaizduoja, kad nori pokyčių, nors neketina nieko keisti.
Tai pagrindinė klaida. Todėl vienas iš mano knygos tikslų yra padėti atrasti, kas žmones motyvuoja. Esu įsitikinęs, kad būtent motyvacijos, o ne valios stoka yra pagrindinė kliūtis sveikesnio ir laimingesnio gyvenimo užtikrinimui“, – teigia Š. Navickis. Rašytojas atskleidžia, kad prieš rašydamas, viską išbando „savo kailiu“, o ši knyga nuo pirmosios skiriasi glaustumu ir konkretumu. Pagrindinė siūloma sėkmės formulė – imti ir daryti, tiksliau, valgyti, mylėti ir judėti. Tai nėra nei vien teorinė studija, nei vien praktiniai patarimai. Pasak autoriaus, technologijos išmanymas yra būtinas, tačiau nemažiau svarbu ir tai, kad knygos puslapiuose skaitytojai ras tikslius, jo ir žmonos nuotraukomis iliustruotus pratimų pavyzdžius.
Š. Navickis pabrėžia, kad išankstinis nusistatymas, esą gražus kūnas ir laimingas gyvenimas tėra raumenų ir riebalų santykis, reiškia gyvenimo nuskurdinimą.]
„Kūno gerovės programa turi prasidėti galvoje, mąstyme. Juk ir nutukimas – didžiausias kiekvieno modernaus žmogaus kūno pavojus bei gedimas – yra įpročio, mastymo, o ne virškinimo problema. Todėl ir perrišti reikia ne skrandį, o ieškoti, kas ne taip „nustatyta galvoje“, – pataria rašytojas. Š. Navickis primena, kad jei neišsikeliami ir nesuformuluojami konkretūs tikslai, žmogaus mąstymas ir veiksmai būna padriki, dingsta aiškumas, ko siekiama, o siekiai lieka neįgyvendinti.