Pasak BBC reporterės, tokia kūnų skystinimo technologija yra ekologiška alternatyva laidojimui žemėje ar kremavimui. „The Anderson-McQueen“ laidojimai namai Sankt Peterburge šią paslaugą pradėjo tiekti vos prieš kelias dienas. O Florida tapo septintąja valstija įteisinusi tokias mašinas. Ateinančią savaitę laidojimo namai ketina išbandyti mašiną pirmąjį kartą.
„Šarminės hidrolizės“ mašina, kurioje kūnas įkaitinamas iki 180°C karščio ir laikomas kalio hidroksido tirpale apie tris valandas kol visiškai suyra, buvo sukurta Glazge, Didžiojoje Britanijoje, „Resomation Ltd“ kompanijos.
Po procedūros kūnas tampa žaliai-rudo skysčio pavidalu, kurio sudėtyje yra aminorūgščių, peptidų, cukrų ir druskos bei išlieka baltos lengvai yrančios kaulų liekanos. Kaulų pelenai gali būti grąžinami mirusiojo artimiesiems, o skystis tiesiog nuteka į kanalizaciją.
Kompanijos įkūrėjas Sandy's Sullivanas sako: „Pripažinkim - nėra gražaus būdo „sutvarkyti“ palaikus. Žmogaus kūno deginimas, atrodo žiaurus būdas atsikratyti mirusiojo kūnu. Taigi, jei žmogui nepatinka kremavimas, jis gali rinktis kūno suskystinimą, kas yra sterili, paprasta ir palyginus trumpa procedūra.“
Ohajo valstijos laidojimo namai „Columbus“ praneša, kad prieš kelis mėnesius pradėta tiekti kūno suskystinimo paslauga buvo nutraukta, nes nebuvo oficialiai patvirtinta valstybės.
„Resomation Ltd“ tvirtina, kad jų sistema 35 proc. sumažina laidojimo namų taršą aplinkai, o gyvsidabrio tarša, susidaranti kremuojant, visai panaikinama. Mokslininkai teigia, kad kūnų skystį nuleisti vandentiekio sistema yra saugu.
Didžioji Britanija taip pat ruošiasi svarstyti naujos technologijos legalizavimą.
Visit msnbc.com for breaking news, world news, and news about the economy