• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarp Europos Sąjungos (ES) narių žūčių keliuose pernai labiausiai mažėjo Lietuvoje ir Lenkijoje, antradienį pranešė Europos Sąjungos atstovybė Lietuvoje, remdamasi paskelbtais naujausiais Europos Komisijos duomenimis.

Žuvusiųjų kelyje per pastaruosius trejus metus šiose kaimyninėse valstybėse sumažėjo 30 proc., o Danijoje – 23 proc. 

Airijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Nyderlanduose ir Švedijoje statistika išliko gana stabili arba padidėjo.

„Bendras šalių išsidėstymas pagal žūčių rodiklius, palyginti su laikotarpiu iki pandemijos, pasikeitė nedaug: saugiausi keliai tebėra Švedijoje ir Danijoje (atitinkamai 21 ir 26 žūtys milijonui gyventojų)“, – cituodama Europos Komisijos (EK) ataskaitą už praėjusius metus rašo atstovybė.

Remiantis dokumentu, Lietuvoje 2021-aisiais fiksuotos 53 žūtys milijonui gyventojų, pernai – 43. Lenkijoje užpernai ir pernai rodiklis atitinkamai siekė 59 ir 51.

REKLAMA
REKLAMA

Pernai, pasak pranešimo, didžiausias žuvusiųjų rodiklis užfiksuotas Rumunijoje ir Bulgarijoje (atitinkamai 86 ir 78 žūtys milijonui gyventojų).

REKLAMA

Kaip sakoma pranešime, 2022-aisiais keliuose žuvo 20,6 tūkst. žmonių. Tai – 3 proc. daugiau nei užpernai. 

„Tačiau palyginti su 2019 m. – metais iki prasidedant pandemijai, keliuose žuvo 2 000 mažiau žmonių (−10 proc.)“, – pastebima pranešime.

ES milijonui gyventojų vidutiniškai tenka 46 žūtys keliuose

2022-aisiais, palyginti su ankstesniais metais, visoje ES žūčių kelyje skaičius dėl po pandemijos atsigavusio eismo lygio išaugo 3 proc.

REKLAMA
REKLAMA

„Palyginti su 2019 metais, žūčių skaičius 2022 metais sumažėjo 10 proc.“, – nurodo atstovybė.

Duomenys rodo, kad 52 proc. žūčių keliuose ES užpernai įvyko kaimo keliuose, 39 proc. miestuose ir 9 proc. greitkeliuose. 

„Trys iš keturių žuvusiųjų keliuose (78 proc.) buvo vyrai. Automobilių keleiviai (vairuotojai ir keleiviai) sudarė 45 proc. visų žuvusiųjų keliuose, pėstieji – 18 proc., dviračių motorinių transporto priemonių (motociklų ir mopedų) naudotojai – 19 proc., o dviratininkai – 9 proc. visų žūčių“, – rašoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot atstovybės, susirūpinimą kelia tai, jog nemažėja eismo įvykiuose žūstančių dviratininkų.

„Iš 2022 metais Prancūzijos pateiktų preliminarių duomenų matyti, kad, palyginti su 2019 metais, dviratininkų žūčių padaugėjo 30 proc.“, – nurodoma pranešime.

ES ir Jungtinės Tautos yra išsikėlę tikslą iki 2030 metais perpus sumažinti žūčių keliuose skaičių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų