Kauno apygardos teismo teisėjo Jono Furmanavičiaus nužudymas atveria Lietuvos teisėsaugos spragas, nes iki šiol nėra užtikrinta teismų ir teisėjų apsauga, teigia Teisėjų tarybos pirmininkė Laima Garnelienė.
Pasak L. Garnelienės, teisėjų bendruomenė yra sukrėsta pirmadienio įvykio. Tai pirmas atvejis Lietuvoje, kai nušaunamas teisėjas, nors Temidės tarnai dažnai sulaukia grasinimų. L. Garnelienė nužudytą kolegą apibūdino kaip pakankamai patyrusį, ilgai įvairiose teisėsaugos institucijose dirbusį asmenį. J. Furmanavičius drausminių nuobaudų neturėjo, prieš pusantrų metų buvo baustas už tai, kad vairavo neblaivus. L. Garnelienė neįvardino priežasčių, dėl ko galėjo būti nužudytas Kauno apygardos teismo teisėjas, tačiau neatmetė, kad tai gali būti siejama ne tik su jo nagrinėtomis rezonansinėmis bylomis, bet taip pat ir su asmeniniais interesais. Ar J. Furmanavičiaus nužudymas sietinas su pedofilijos skandalu, L. Garnelienė nekomentavo.
Teisėjų tarybos pirmininkės teigimu, šis įvykis neabejotinai turės įtakos visiems teisėjams bei teismų sistemai.
"Tai gali turėti įtakos vadinamųjų rezonansinių bylų nagrinėjimui. Kiekvienas esame žmogus. Teisėjų ir teismų apsauga nėra užtikrinta ir tos apsaugos nebuvimas irgi gali turėti įtakos tam tikram susikaustymui. Pirmi tokie įspūdžiai - kaip mes dabar nagrinėsime bylas, jeigu mūsų gyvybė, turtas nėra apsaugomas ir valstybė neužtikrina pakankamai tos apsaugos", - pirmadienį žurnalistams teigė L. Garnelienė.
Ji teigė, kad teismuose nėra apsaugos, nesunku į teismo pastatą įsinešti ginklą, posėdžių salėse nėra apsaugos iškvietimo mygtukų ir pan. Tiesa, teisėjai gali prašyti individualios apsaugos, bet, anot Teisėjų tarybos pirmininkės, tokie atvejai reti.