„Manau, kad pilietinė pareiga yra ateiti ir balsuoti, nesvarbu, ar žmonės balsuos „už“ ar „prieš“. Ateiti reikia. Nežinau, ar šis referendumas yra labai svarbus Lietuvai, nes klausimai, kurie yra įrašyti į biuletenį, pavyzdžiui, dėl žemės – Seime jau yra išspręsti per saugiklių įstatymą. Šis klausimas yra iš esmės išspręstas, todėl, mano manymu, jis nėra aktualus, - kalbėjo politikas. – Dėl parašų skaičiaus sumažinimo iki 100 tūkst. – klausimas geras, svarstėme tai Seime, tačiau Teisės ir teisėtvarkos komitetas mums pateikė kitą variantą – 200 tūkst. parašų. Manau, kad tai nėra blogas kompromisas. Jeigu referendumas įvyks, būtų pakeista Konstituciją – tai problemos neišspręstų“.
Pasak politiko, tai neužkirstų kelio spekuliacijoms. „Juk niekas neužkirstų kelio įsigyti žemės tiems „blogiems užsieniečiams“ per statyninius. Tie patys Referendumo iniciatoriai man yra pasakoję, kiek yra pavyzdžių, kad vokietis turi 600 hektarų, danas turi. Paklauskite, kaip jie turi? Per statyninius. Tai reiškia, kad net draudimui buvus, galima buvo jį apeiti, - kalbėjo L. Balsys. – Niekas nepasikeistų ir pakeitus Konstituciją. Užsieniečiai vis vien tai darytų. Todėl žemės saugiklių įstatymas turi paskirtį užkirsti kelią žemės koncentracijai ir spekuliacijai. Žiūrėkime, Lietuvoje yra keli stambūs žemvaldžiai, kurie turi beveik visą dirbamą žemę, tarkime, ponas Ramūnas Karbauskis...“
L. Balsio teigimu, tai yra didžiausias pavojus: „Visai nesvarbu, ar savininkas yra užsienietis, ar lietuvis. Svarbu, kad negalima koncentruoti žemės. Žemdirbystė turi būti grindžiami vidutinio dydžio ūkiais“.