• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kepinant karščiui į šalies ligonines ėmė plūsti perkaitę tautiečiai. Sergantiems lėtinėmis ligomis, turintiems širdies problemų tokie karščiai gali būti mirtinai pavojingi. Gydytojai įspėja saugotis ir pataria, kaip gaivintis karštomis dienomis, ir tvankiomis naktimis.

Kepinant karščiui į šalies ligonines ėmė plūsti perkaitę tautiečiai. Sergantiems lėtinėmis ligomis, turintiems širdies problemų tokie karščiai gali būti mirtinai pavojingi. Gydytojai įspėja saugotis ir pataria, kaip gaivintis karštomis dienomis, ir tvankiomis naktimis.

REKLAMA

Žmonės nuo didelės šilumos vaduojasi mirkdami vandens telkiniuose, tačiau ir ten gausu nelaimių, per praėjusį vasaros mėnesį ir pirmąsias liepos dienas šalyje jau paskendo per trisdešimt žmonių.

Kepinant 29 laipsnių karščiui, vilnietis Eugenijus su anūku vėsinasi prie Neries. Ir kaip pats sako, mirksta ten kiekvieną dieną, esą kitaip sunkiai mieste beištvertų: „Prie upės pastoviai. Ateinam, maudomės, o taip be vandens – neįmanoma. Nu, jeigu toks oras laikysis dar du mėnesius, tai priprasim, aš manau.“

Paplūdimyje poilsiaujantys tautiečiai sako, kad tarp namų sienų sunkiai išbūna. Karčiai ir naktimis – sėja nemigą. Tenka ieškoti būdų, kaip atsivėsinti.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės kardiologijos skyriaus vedėjas atskleidžia, kad tokiomis karštomis dienomis ligoninėje COVID-19 pacientus keičia rimtai perkaitę, lėtinėmis ligomis sergantys, širdies problemų turintys tautiečiai.

REKLAMA

Kardiologas dr. Mykolas Biliukas sako: „Tie karščiai tuos ligonius atvedė į ligonines ir jau anšlagas, skyriuose, kur paguldyti žmonės. Nes jie daugiau ar mažiau gavę tą karščio bangą stipriai kenčia.“

Gydytojas pataria karščio piko metu, nuo 12 iki 16 valandos vengti tiesioginių saulės spindulių. Gerti daug skysčių, vėsintis vandeniu ir jei tik yra galimybė karščių metu vengti didelio fizinio krūvio.

REKLAMA
REKLAMA

„Neorganizuoti maratonų, sportinių žygių, savęs išbandymų. Neretai mums į reanimaciją atveža iš trasos žmones, kurie nebaigę distancijos, krito, radę kraujospūdį, sutirštėjus kraujui“, – sako M. Biliukas.

Anot gydytojo, pajutus pirmuosius perkaitimo požymius: svaigstančią galvą, pykinimą, reikia nedelsiant ieškoti pavėsio, prigulti, iškelti kojas aukštyn, jeigu yra galimybė pasirūpinti šaldančiais kompresais. Tačiau, jei bloga savijauta nepraeina, arba yra dar prastesnė – nedelsiant kviesti medikus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tautiečių taip mėgstami kondicionieriai šluojami iš parduotuvių lentynų, tačiau gydytojai įspėja – nors pastarieji ir vėsina, perdozuoti jų nederėtų.

„Iš esmės kondicionierius yra puikus dalykas, kaip ir vėjas. Pagaliau ir didelis skersvėjis žmogų aušina. Tačiau su kondicionieriumi reikia mokėti apsieiti. Nedaryti didesnio skirtumo patalpoje, kaip septyni laipsniai, negu lauke, nes kaip nekeista karščius lydi banga peršalimo“, – sako M. Biliukas.

REKLAMA

Daugybei žmonių gaivinantis vandens telkiniuose, neišvengiama ir nelaimių. Vilniaus Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos skyriaus viršininkas atskleidžia liūdną pirmojo vasaros mėnesio statistiką.

Civilinės saugos skyriaus viršininkas Donatas Gurevičius teigia: „Ištraukti, deja, 27 nuskendę žmonės ir liepos mėnesį taip pat turime keletą įvykių, kuomet teko ištraukti iš vandens telkinių nuskendusius žmones.“

REKLAMA

Keturi tautiečiai nuskendo per pirmąsias liepos dienas Biržų, Kauno, Trakų rajonuose ir Vilniaus mieste.

„Karštas oras verčia žmones gaivintis. Ir tokiose situacijose žmonės rinkdamiesi vandens telkinius, turėtų atkreipti dėmesį, kad tie vandens telkiniai būtų neatokūs, gerai žinomi. Na ir idealiausia pasirinkti tokį vandens telkinį, kur budi gelbėtojai. Ir ten didesnė tikimybė, kad jus išgelbės“, – sako D. Gurevičius.

Pareigūnai prašo gyventojus besimėgaujant vandens malonumais, elgtis atsakingai, nevartoti alkoholio, nesimaudyti nežinomose vietose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų