• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kviečiame į parodų atidarymą

Šv.Jono gatvės galerija kviečia į 2 parodų atidarymus.

I AUŠRA ANDZIULYTĖ

projektas „ UŽUOMINOS“

Parodos atidarymas 200 02 18d., 17 val

Dabarties kultūra tolsta nuo didaktinio poveikio žiūrovams, bandydama nesudaryti ribų priimančiojo fantazijos erdvėms. Mano užduotis duoti žiūrovams minties kryptį, impulsą, suteikiant galimybę fantazijos šuoliui. Tai tarsi savotiškas minties tramplinas. Užuomina suvokiama kaip kūrinio pradžia. Užuomina, fragmentas realybės, kuris aiškiai atsispindi kaip citata, intelektualinis bagažas, kurį bendramintis gali interpretuoti. Tai ėjimas į žiūrovą, atgarsis, įjungiant ir priėmėjo intelektualinę ir žmogiškąją patirtį. Inspiruojama bendrystė su žiūrovu. Žiūrovas galėtų taip pat pratęsti siužetą tiek natūroje ant drobės, tiek ir savo mintyse, sąmonėje. Mūsų aplinka pilna užuominų. Ne visi jas pastebi. Aš jas imu, sintezuoju ir ieškau bendraminčių.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniuje šv. Jono gatvės galerijoje pristatoma tapytojos Aušros Andziulytės trečia projekto „Užuominos“ dalis. Vasario 18d.17val. kviečiami visi norintys  ne tik žiūrėti, pastebėti, atpažinti, bet ir kurti, laisvai improvizuoti, atrandant ir pratęsiant siūlomas užuominas.

REKLAMA

Šio projekto pirmoji dalis buvo pristatyta Klaipėdos Kultūrų Komunikacijų Centre, antroji dalis Kaune I. Mikuličiūtės dailės galerijoje. Ketvirtoji dalis numatoma pristatyti Šiaulių dailės muziejuje ir penktoji baigiamoji dalis Kaune A. Zmuidzinavičiaus dailės muziejaus parodinėse erdvėse.

REKLAMA
REKLAMA

II NAUJAS-2009. Naujausių darbų pristatymas

AISTĖ GABRIELĖ ČERNIŪTĖ

„APTAISAI MARIJAI“

Parodos atidarymas 200 02 18d., 17 val

„Norėjau atkurti kažkada seniai susapnuotą vaizdą. Trukdė mano pačios netobulumas. Manau, kad pavyko pasiekti 21% užsibrėžto tikslo. Jei šitie mano darbai jums ką nors sako- pasilikite ir klausykite, jei ne – negaiškite laiko“. (Aistė Gabrielė Černiūtė)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dvidešimt viena (skaičius, simbolizuojantis Švenčiausios Trejybės vienovę ir tobulumą, įkūnijantis po Kristaus nukryžiavimo išgyventus jo Motinos metus) kompozicija, sukurta remiantis senosios Lietuvos dailės pavyzdžiais – sakraliniais paveikslais, vaizduojančiais Mergelę Mariją su Kūdikiu, eilinį kartą aktualizuoja (pačiai autorei ir žiūrovams) nuo amžių amžinųjų opų pirmavaizdžio ir jo kartotės klausimą.

REKLAMA

Remiantis prielaida (ar tiksliau – tikėjimu), kad pirmąjį ir vienintelį Dievo Motinos atvaizdą sukūrė evangelistas Lukas ir, kad visi kiti paveikslai yra tiesiogiai arba netiesiogiai „gimę“ iš šios ikonos, galima teigti, jog šie dvidešimt vienas objektų yra kopijų kopijos. Visgi senojoje pasaulėžiūroje kopija yra lygiavertė originalui. Šį įsitikinimą išreiškia ir pati menininkė. Ne tik žodžiais, bet ir pačia sukūrimo technika – baltais dažais ant šilko sukurti paveikslėliai vizualiai artimi vienuolynų (ypač moteriškų) aplinkoje gimusioms „puošmenoms Marijai“ – įvairioms asmeninei maldai, bažnyčių dekoravimui skirtoms devocionalijoms, votams ir relikvijoriams. Pats menamus aptaisus kuriantis darbas traktuojamas kaip tam tikra įsitikinimų ir tikėjimo deklaracija bei išraiška. (Vidas Poškus)

Parodos veiks iki 2009 Kovo 14 d.

Adresas: Šv.Jono g. 11, Vilnius



„Aptaisai Marijai“,(detalė) 2007/2009m.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų