Mėgstamų kvepalų aromatas, gėlių, vaisių, maisto ir kiti malonūs kvapai teigiamai veikia daugumą žmonių: pakelia nuotaiką, sukelia geras emocijas, malonius prisiminimus, padeda atsipalaiduoti ir įveikti stresą. Tikriausiai dėl šios priežasties kvapai labai plačiai taikomi kasdienėje buityje. Papildomi aromatai dedami į maistą, kosmetiką, higienos gaminius, žvakes, skalbimo ir valymo priemones. Dažniausiai šiam tikslui naudojamos dirbtinai susintetintos medžiagos, kurių viename gaminyje gali būti net keliasdešimt. Deja, bet jos ne visada organizmą veikia vien teigiamai.
Jautriems žmonėms kvapiosios medžiagos gali išprovokuoti astmos priepuolius bei alergines reakcijas. Pastarosios gali pasireikšti labai įvairiai: alergine sloga, nosies užgulimu, čiauduliu, akių ašarojimu ir paraudimu, taip pat odos bėrimu, galvos skausmais, pykinimu ar gerklės perštėjimu. Nuo šių simptomų dažniau kenčia asmenys, kurie turi ir kitokių alergijų. Organizmui vieną kartą sureagavus į kvapiąsias medžiagas, reakcijos gali stiprėti ir dažnėti.
Alergiją kvapams dažniausiai sukelia įvairios naftos pagrindu gaminamos sintetinės medžiagos. Pavyzdžiui, viena dažniausiai alergizuojančių kvapniųjų medžiagų yra benzilo alkoholis. Tai bespalvis organinis junginys, natūraliai gaminamas ir išskiriamas kai kurių augalų. Tačiau kosmetikoje naudojamas sintetinis benzilo alkoholis ne tik dažnai sukelia alergiją, bet ir toksiškai veikia smegenis. Įdomu tai, kad alergijas gali išprovokuoti ir visiškai natūralios kvapniosios medžiagos, pavyzdžiui, gvazdikėlių, muskato, rožių ir cinamono eteriniai aliejai.
Alergiškiems ir jautriems žmonėms specialistai rekomenduoja vengti sintetinių kvapiųjų medžiagų maiste, kosmetikoje, asmens higienos ir namų valymo priemonėse. Turint galimybę, reikėtų išsiaiškinti, kokios tiksliai medžiagos sukelia nepageidaujamus reiškinius ir stengtis vengti bent jau jų, kruopščiai analizuoti produktų etiketes, arba rinktis gaminius, kurie savo sudėtyje neturi jokių kvapiųjų medžiagų ir kitų dažniausiai alergiją sukeliančių junginių. Net jei produktas neturi užuodžiamo kvapo, tai dar nereiškia, kad jo sudėtyje iš tiesų nėra kvapiųjų medžiagų, todėl visuomet reikėtų atkreipti dėmesį į sudėtį.
Ne mažiau svarbu, kokias higienos ir kosmetikos priemones bei kvepalus naudoja aplinkiniai. Nereikėtų gėdytis paprašyti, kad artimieji namuose ir kolegos darbe nenaudotų aštrių kvepalų ir stipriai kvepiančios kosmetikos, jei tai sukelia alergines reakcijas. Jautrūs žmonės taip pat turėtų vengti oro gaiviklių, aromatizuotų žvakių ir smilkalų, nes jie dažnai išprovokuoja nemalonius simptomus. Jautriems žmonėms vietoj sintetinių aromatų rekomenduojama naudoti natūralius, alergijos nesukeliančius eterinius aliejus.
Visi „Netural“ produktai (plovikliai ir valymo priemonės, suaugusiųjų ir kūdikių odos priežiūros priemonės) yra puikus pasirinkimas žmonėms, kenčiantiems nuo alergijos kvapams. „Neutral“ gaminiuose nėra kvapiųjų medžiagų, dažų ir kitų dažniausiai alergijas sukeliančių medžiagų, todėl jie yra tinkami naudoti net ir jautrią odą turintiems bei alergiškiems žmonėms. Kaip susikurti saugesnę aplinką namuose sužinosite svetainėje www.neutral.lt.
Užs. nr. 2270