Rusų kilmės amerikietė, kuri kalbėjo su anonimiškumo sąlyga, jau kelerius metus norėjo išvykti iš Jungtinių Amerikos Valstijų, tačiau prasidėjusi antroji prezidento Donaldo Trumpo kadencija privertė ją dar rimčiau apsvarstyti šią idėją.
„Pastebėjau, kad žmonės, kurie yra imigrantai, po įvykusių rinkimų ėmė daug labiau nerimauti. Iš karto pamatėme įspėjamuosius ženklus“, – sakė ji ‚Euronews“.
Moteris yra anesteziologė, dirbusi „COVID-19“ krizės fronte Niujorke, bet dabar nori susirasti darbą farmacijos ar biotechnologijų srityje kur nors Europoje.
Ji svarsto apie persikėlimą į Daniją, Vokietiją arba Šveicariją, nes turi įgūdžių, kuriuos galėtų pritaikyti daugeliui jų farmacijos srities darbų.
Tačiau moteris nerimauja, kad persikrausčius, ji gali jaustis izoliuota, vieniša ir pasimetusi, nors nori įsikurti gyvybingame mieste, kur galėtų sutikti naujų žmonių.
Nepaisant šių problemų, yra labai nedaug dalykų, kurie įtikintų ją pasilikti, išskyrus atvejį, jei „visa administracija būtų nušalinta nuo pareigų arba atleista“.
„Galiu įsivaizduoti save ten [Europoje]“, – pasakojo ji.
Tuo tarpu ekspertai teigia, kad kol kas „per anksti“ pasakyti, ar tai galima laikyti „kvalifikuotų žmonių emigracija“, tačiau ES turi tam pasiruošti.
Amerikiečiai renkasi Ispaniją, Portugaliją, Šveicariją ir Vokietiją
Arielle Tucker yra bendrovės „Connected Financial Planning“, padedančios amerikiečiams persikelti į Europą, įkūrėja.
Per savaitę po D. Trumpo perrinkimo A. Tucker sulaukė daugiau kaip 30 naujų amerikiečių klientų – toks susidomėjimo lygis išliko visus pastaruosius kelis mėnesius.
Daugeliui A. Tucker klientų yra apie 30 ar 40 metų ir jie dirba vadovaujamąjį darbą technologijų, farmacijos ar finansų srityse.
„Iš daugelio šių asmenų supratau, kad jie jaučiasi taip, tarsi nieko negalėtų kontroliuoti ir turėtų kažką daryti. Mes tiesiog negalėjome suspėti su skambučiais“, – teigė ji.
Jie dirba tarptautinėse įmonėse, turinčiose biurus Europoje, arba gali savarankiškai finansuoti savo persikėlimą iš didžiųjų Amerikos miestų, tokių kaip Niujorkas, Los Andželas, San Franciskas ar Bostonas.
A. Tucker klientai kurį laiką „pasyviai“ galvojo apie persikėlimą, bet paskui „suprato, kad jiems tiesiog nepatinka JAV politinis klimatas“.
Turto valdymo įmonės „Liberty Atlantic Advisors“ įkūrėjas Alexas Ingrimas sakė, kad vis daugiau klientų kreipiasi į jį, kai jų vizų išdavimo procesai jau įsibėgėja.
A. Ingrimo klientai yra vyresnio amžiaus, nuo 40-ies iki 60-ies metų, kurie dirba technologijų, rizikos kapitalo valdymo srityse arba greitu metu planuoja išeiti į pensiją.
„Daugelis žmonių mano, kad kuo ilgiau jie lieka JAV, tuo labiau jie nėra tikri, kokia bus gyvenimo kokybė ir kaip tai gali paveikti jų finansinę gerovę“, – aiškino jis.
Tokios šalys kaip Ispanija, Portugalija, Šveicarija ir Vokietija tampa ypač populiarios tarp amerikiečių, sakė A. Tucker ir A. Ingrimas.
Europa turi „realią galimybę“ pritraukti amerikiečius
A. Tucker mano, kad Europos bendrovės turi „realią galimybę“ pritraukti amerikiečius ir padėti jiems užpildyti darbo vietas trūkstamuose sektoriuose, pavyzdžiui, IT sektoriuje, dirbtinio intelekto ir farmacijos srityje.
Tačiau viena didžiausių kliūčių amerikiečiams atvykti į Europą yra atlyginimų pokyčiai, teigė A. Ingrimas.
Ispanijos „Elcano Royal“ instituto vyresnysis ekonomikos ir tarptautinės prekybos analitikas Federico Steinbergas teigė, kad įmonės, norėdamos padėti amerikiečiams persikelti į kitą šalį, turėtų jiems siūlyti didesnį darbo užmokestį arba daugiau lengvatų, pavyzdžiui, paramą būstui.
„Jei Europa nori tapti patraukli, ji turi potencialo. Joje yra darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra, kultūra, laisvalaikio dalis... Taigi viskas priklauso nuo karjeros galimybių“, – pridūrė jis.
Amerikiečiams persikelti į užsienį taip pat gali būti sudėtinga dėl mokesčių struktūros, kuri apsunkina bankų bendradarbiavimą, aiškino A. Tucker.
Pavyzdžiui, jei amerikietis nori kaupti pensijai ne JAV pensijų fonde, „JAV dažnai taikomi baudžiamieji mokesčiai“.
Tačiau A. Ingrimas teigė, kad kai kurios Europos finansų tarnybos bando sukurti rinką, kuri padėtų šiems amerikiečiams.
„Iki „COVID-19“ ir iki pirmosios D. Trumpo administracijos dauguma finansinių paslaugų bendrovių nedirbo su amerikiečiais, nes mūsų čia nebuvo pakankamai. Dabar skambučių dėl to sulaukiu kiekvieną mėnesį“, – pažymėjo jis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!