Pasak žmonių, nuo rugpjūčio 6 d. – aktyvių kovų pasienio zonoje pradžios – jų gyvenimas pasidalijo į „prieš ir po“, dabar kaimas primena siaubo filmą, o patys žmonės yra benamiai.
„Kai kurie kaimo gyventojai žuvo, kai kurie dingo be žinios, nes evakuacija nebuvo paskelbta ir ne visi spėjo išvykti. Kai kurie pasiliko, nes manė, kad tai truks tik dvi ar tris dienas“, – teigiama 40 žmonių pareiškime.
Prarado viską
Visų pirma, įraše teigiama, kad kaimo gyventojai prarado viską ir dabar yra priversti vėl įsikurti. Kartu jie negali įpirkti butų, darbdaviai ne visada pasiruošę įdarbinti žmones, o daugeliui jų jau baigėsi valdžios institucijų išmokos.
Tuo pat metu, valdžios institucijų teigimu, kaimui atkurti prireiks penkerių metų, tačiau daugelis žmonių bijo ten grįžti.
„Tris mėnesius buvome pragare. Kur kreiptis, kur rasti išsigelbėjimą? Prašome jūsų nutraukti šį prakeiktą karą, nusinešusį daug nekaltų gyvybių. Norime, kad mūsų vaikai matytų taikų dangų ir negirdėtų „raketų pavojaus signalo“. Įsigilinkite į šią situaciją ir išklausykite pasienio zonos gyventojus. Mes viso to netoleruojame savo noru“, – teigia Kursko srities gyventojai.
Ukrainos pareigūnas: padėtis Kursko srityje stabilizuota
Gynybos pajėgos stabilizavo kovinę situaciją Rusijos Federacijos Kursko srityje. Šiaurės Korėjos kariškiai puolamuosiuose veiksmuose dar nedalyvavo.
Tai ketvirtadienį „Telegram“ kanale pranešė Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos Kovos su dezinformacija centro vadovas Andrijus Kovalenka, kuriuo remiasi „Ukrinform“.
„Šiuo metu padėtis Kursko srityje stabilizuota, tačiau Rusijos kariuomenė išsaugo galimybę tęsti šturmą. Išbandymas mūšiu rusams nenusisekė – jie patyrė technikos ir personalo nuostolių“, – pažymėjo Kovos su dezinformacija centro vadovas.
Jis taip pat pranešė, kad Šiaurės Korėjos kariškiai atakose dar nedalyvavo, tačiau jie jau yra pozicijose.
Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, Rusija parmeta geriausiai parengtus dalinius į Kursko sritį, kad galėtų atnaujinti puolamuosius veiksmus.