• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kuršių mariose buvo gelbėjami kateriu į žvejybinį botą įsirėžę pramogautojai ir renkami į vandenį išsilieję teršalai. Tokią užduotį buvo gavę surengtų pratybų dalyviai.

REKLAMA
REKLAMA

Antradienį mariose prie pietinės Kiaulės nugaros salos pusės šias pratybas organizavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinė (PAR). Jose taip pat dalyvavo jūrų uosto direkcijos ir uostamiesčio Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovai.

REKLAMA

Pagal pratybų legendą Kuršių mariose pramoginiu kateriu plaukiantys 4 neblaivūs asmenys nepastebėjo stovinčio žvejybinio boto, kuriuo gabentos 4 tonos dyzelinio kuro, ir dideliu greičiu į jį rėžėsi. Buvo prakirstas kairysis žvejybinio boto bortas.

PAR pareigūnai apie šį įvykį turėjo papildomos informacijos: mariose apie 2 km nuo Kiaulės nugaros salos Juodkrantės link esant blogam matomumui susidūrė pramoginis laivas su žvejybiniu botu. Po susidūrimo laivas paniro po vandeniu, o botas stovi dreife. Visi incidente dalyvaujantys asmenys po susidūrimo sunkiai nukentėjo. Pranešta, kad paskendusiame kateryje galėjo likti vienas nukentėjusysis, taip pat pastebėta, kad į aplinką išsiliejo dyzelinis kuras bei tepalai.

REKLAMA
REKLAMA

Pratybų metu imituotos nelaimės rajone gelbėjimosi veiksmų ėmėsi PAR laivo „Madeleine“ ir greitaeigio katerio„Boomeranger 020“ įgulos. Dar viena pratybose dalyvavusi PAR plaukiojimo priemonė - teršalams surinkti skirtas kateris „Lamor“ į įvykio vietą atplaukė su absorbuojančiomis boninėmis užtvaromis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nelaimės“ vietą iš oro žvalgė ir duomenis perdavinėjo virš marių skraidę VSAT Aviacijos rinktinės sraigtasparnio pilotai.

Kartu su pasieniečiais darbavosi ir dviejų uosto direkcijos katerių komandos. Dar vienu kateriu su boninėmis užtvaromis atvyko ugniagesiai, o kita jų valtis atplukdė narų grupę.

REKLAMA

Visos šios pajėgos tariamo incidento vietoje atliko žmonių paieškos ir gelbėjimo darbus. Gelbėtojams sėkmingai pavyko aptikti „nukentėjusiuosius“, suteikti jiems pirmąją pagalbą ir nugabenti į krantą medikų globai.

Sėkmingi buvo ir žmogaus gelbėjimo darbai incidento vietoje po vandeniu.

Pratybų metu pavyko laiku aptikti išsiliejusių teršalų dėmę, ją apjuosti ir lokalizuoti boninėmis užtvaromis. Tuomet vienkartinėmis absorbuojančiosiomis užtvaromis buvo surinkti teršalai.

REKLAMA

Mokymuose didelis dėmesys buvo skiriamas pajėgų operatyviam reagavimui į nelaimės signalą, laiko limitų poreikio analizei, darbų efektyvumui įvykio vietoje.

Didelė atsakomybė teko PAR pareigūnui, operacijos vadovui, kurio tikslas buvo koordinuoti visų pratybose dalyvavusių pajėgų veiksmus, operatyviai, tiksliai ir greitai reaguoti į situaciją, pasirenkant optimaliausius sprendimus incidentui likviduoti, kad būtų padaryta kuo mažesnė žala gamtai ir išgelbėti žmonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

PAR pareigūnai, kaip paaiškėjo mokymų metu, pasirengę reaguoti į teršalų išsiliejimo atvejus, tačiau dėl finansinių problemų pasieniečiams dar trūksta būtinos įrangos ir priemonių teršalams surinkti.

Pratybos parodė, kad pakrančių apsaugos pasieniečių pajėgos sugeba sėkmingai atlikti žmonių paieškos ir gelbėjimo darbus. VSAT primena, kad tokių atvejų, kai PAR pasieniečiai išgelbėja į nelaimę mariose patekusius asmenis, pasitaiko nuolat.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų