• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kuri kita? Tokį klausimą pateikia laikraštis „The Wall Street Journal“. Liedinys sudarė šalių, kurios gali pasekti Libijos pavyzdžiu, reitingą. Išvados neguodžiančios.

REKLAMA
REKLAMA

Po Šiaurės Afriką ir Artimuosius Rytus supurčiusio politinio sprogimo daugelis ekpertų jau prognozuoja, kur, kada ir kokiais masteliais liaudis sukels eilinį maištą. Patį įdomiausią reitingą parengė „The Wall Street Journal“ žurnalistai. Aišku, jie suskubo pasiaiškinti, kad nepretenduoja į aiškiaregių titulą ir galimi kiti variantai, rašo portalas vesti.ru.

REKLAMA

“Prašome, nelaikykite mūsų straipsnio absoliučia tiesa, – rašo autoriai. – Sudarant „revoliucijos indeksą“ nebuvo atsižvelgta į visą eilę svarbių faktorių, tokių, kaip tarpgentiniai ryšiai, žodžio ir judėjimo laisvė, prisirišimas prie vakarietiškų vertybių ir kt. Tai pat nebuvo atliekama ekonominės padėties analizė. Vienok, mūsų darbas turėtų būti jums įdomus."

REKLAMA
REKLAMA

Jis išties įdomus. Ekspertų išvados remiasi trimis banginiais: korupcijos suvokimo indeksu, žmogiškojo potencialo vystymosi indeksu, kurį kasmet publikuoja Jungtinių Tautų Oganizacija ir Džini indeksu, kuris atspindi finansinį susisluoksniavimą šalies viduje. Taip pat atkreiptas dėmesys į gyventojų amžiaus vidurkį, nedarbo lygį ir BVP dalį, kuri tenka vienam gyventojui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ypatingai svarbų vaidmenį užima skaičiai, bylojantys, kokią pajamų dalį šalies gyventojai skiria maistui. Istorija parodė, kad alkis beveik visais laikais tapdavo pagrindiniu revoliucijų varikliu.

Į sąrašą pateko 85 valstybės. Gaila, tačiau trūkstant informacijos, už borto liko tokios visais atžvilgiais “nelengvos" šalys kaip Kuba, Irakas, Jemenas, Afganistanas, Šiaurės Korėja, o taip pat pusė Afrikos kontinento valstybių.

REKLAMA

Štai kaip atrodo sąrašo viršūnėje esančios šešios valstybės, kurios surinko nuo 80 iki 100 punktų. Sąrašo viršuje – 100 proc. taškų surinkusi Kenija. Po jos rikiuojasi Kamerūnas, toliau – Pakistanas, turintis branduolinį ginklą ir pasaulyje pagal gyventojų skaičių atsidūręs šeštoje vietoje. Ketvirtoji – Nigerija. Egzotiškai atrodo tankiai apgyvendintos šalys kaimynės – Indonezija ir Filipinai. Jas vienija panašūs rodikliai.

REKLAMA

Ne visi skaitytojai sutinka su tokia rikiuote. Štai, pavyzdžiui, vienas Kenijos tinklaraštininkas rašo: “Aš labai nustebau, kad mes atsidūrėme pirmoje vietoje. Kenijos gyventojai pernelyg stipriai susiskaldę ir pasidaliję gentimis, kad galėtų susivienyti ir sukilti. Manau, kad nieko panašaus į arabiškąjį perversmą pas mus nenutiks."

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau pats įdomumas – toliau. Tų šalių, kurias ištiko suirutė ar šiuo metu vyksta maištai, anaiptol nėra sąrašo viršūnėje. Palyginti taiki Jordanija – devintoje vietoje. Alžyras – 12-oje. Libija, kurioje prasideda pilietinis karas ir skaičiuojami tūkstančiai žuvusiųjų – 13-oje vietoje. Egiptas, kur revoliucija jau įvyko – 16-oje. Tunisas, nuo kurio viskas ir prasidėjo, tiktai 21-oje vietoje. O Bahreinas – 48-as, beje, kartu su Taivanu ir Latvija.

Remiantis „The Wall Street Journal“ tyrimu negalima prognozuoti kurioje šalyje artimiausiu metu įvyks perversmas. Tačiau žvelgiant į tai, kas vyksta pasaulyje, aišku, kad Pandoros skrynia jau atverta. Ir Libijos scenarijus – toli gražu ne pats blogiausias. Didžiausią nerimą kelia Pakistanas. Šalis, kuri turi branduolinį ginklą ir labai gausų gyventojų skaičių. Aišku, kad revoliucija tokioje valstybėje gali sujudinti visą pasaulį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų