Davidas Myttonas yra sistemų darbo stebėjimo „startup'o“ „Server Density“ įkūrėjas. Jis programuoja jau daugiau kaip 10 metų, nuolat skaito pranešimus technologijų konferencijose visame pasaulyje, buvo vienas iš „Open Rights Group“ steigėjų. Davidą dažnai galima pamatyti minantį dviratį Londone arba sutikti geriantį arbatą Japonijoje.
Visame pasaulyje vyriausybės, leidžia pinigus ir laiką, sukdamos galvas, kaip atkreipti verslininkų dėmesį. Nauji „startup'ai“ yra puikus būdas skatinti ekonomiką: jie tokie pat inovatyvūs kaip ir įdomūs, kuria naujas darbo vietas ir yra unikalūs dėl to, kad kuria realią vertę tiesiog iš idėjos, „Forbes“ rašo Davidas Myttonas.
Per paskutiniuosius penkerius metus Didžiosios Britanijos vyriausybė pranešė apie kiekvieno metinio biudžeto pokyčius, kurie padėtų ugdyti verslo ekosistemą, Jungtinėje Karalystėje jau pradėjusią įsitvirtinti organiškai. Aš manau, kad tokie pokyčiai Angliją padarė geriausia vieta pradėti verslą 2012 metais, rašo D. Myttonas.
1. Išnyko įmonės steigimo kliūtys
Per 10 metų kaip vienintelis arba vienas iš steigėjų dalyvavau 5 naujų verslų kūrime. 2001 metais, būdamas keturiolikos, po pamokų dirbau laisvai samdomu programuotoju, o dar po kelerių metų, tiesiog savo kambaryje įkūriau pirmąją kompaniją. Nuo to laiko verslo reguliavimas ir teisiniai reikalavimai, taikomi komercinėms įmonėms, Anglijoje gerokai sušvelnėjo. Nesvarbu, ar tai savarankiškai dirbantis žmogus, kuris deklaruoja mokesčius per interneto sistemą, ar verslininkas, per valandą įregistruojantis įmonę už 14 svarų sterlingų, – barjerai pradėti verslą žymiai sumažėjo, teigia D. Myttonas.
2. Mokesčių atstovai protingiau elgiasi su „startup'ais“
Anglijos mokesčių institucijos pagaliau suprato, kokia būna verslo pradžia (pirmiaisiais metais jis dažnai nepelningas). Mano verslas gyvuoja jau trečius metus, pagaliau atgaunu investicijas tyrimams ir diegimui, jau galiu sumokėti atlyginimus 10 savo darbuotojų, kurie yra inžinieriai, o tai leidžia dirbti nenuostolingai ir pagaliau pasiekti balansą.
3. Daugybė pagalbinių finansinių sistemų
D. Britanijos vyriausybė verslininkus aprūpino keliomis finansinėmis sistemomis, kurios siūlo reikšmingą mokesčių naudą ne tik sumaniems investuotojams, kurie gali sau leisti brangias mokesčių konsultacijas, bet ir įmonių steigėjams, net kompanijų darbuotojams. Jei parduodate savo kompaniją, galite pretenduoti į 10 mln. svarų (2008 metais ši suma siekė 1 milijoną svarų), o investuotojai gali reikalauti ne didesnių nei 150 tūkst. svarų vertės kasmetinių investicijų mokesčių kreditų. Prisijungti prie „startup'o“ kuris yra dar tik ankstyvajame etape, rizikingas žingsnis, todėl žmonės skatinami akcijomis.
4. Nauda ne tik vietiniams
Bet kuris Europos valiutos sferos gyventojas gali perkelti savo verslą į Didžiąją Britaniją, bet praėjusiais metais atsirado nauja kategorija. Buvo sukurta įregistravimo sistema, leidžianti steigti kompaniją Jungtinėje Karalystėje verslininkams iš viso pasaulio, jei tik jie turi 50 tūkst. svarų investicijų. Nauja tvarka yra pagrįsta kitų šalių patirtimi, kurios taip pat bando paskatinti įmigrantų verslą. Čilė verslininkus pritraukia mokėdama iki 40 tūkst. JAV dolerių, be jokių vidaus investicijų sąlygų. Singapūras ir Airija taiko panašias schemas kaip ir Anglija, nustatydamos tam tikrą kapitalo kiekį.
Keista, bet dėl gana griežtų reikalavimų atsilieka JAV. Pavyzdžiui, milijonas dolerių yra minimali investicijų suma. Tikimasi, kad tokios sąlygos pasikeis, kai bus priimtas „Startup'o vizos aktas“, kurį remia tokie žymūs vardai kaip Fredas Wilsonas iš Niujorko „Union Square Ventures“ ir Paulas Grahamas iš „Y Combinator“, „startup'ų“ inkubatoriaus Silicio slėnyje.
Kaip bebūtų, šis judėjimas 2009 metais prasidėjo nuo žemiausio lygio, paprastų žmonių, jis nebuvo inicijuojamas vyriausybės. Dabar jis vis dar turi prasiskinti kelią Baltuosiuose rūmuose ir Senate.
5. Daugėja susitikimų su investuotojais ir vyriausybės paramos
Jungtinės Karalystės vyriausybė 2011 metų kovą įsteigė Technologijų Miesto Investicijų Organizaciją,tada kilo daug triukšmo dėl vyriausybės požiūrio, kad Rytų Londonas yra vieta technologijų kompanijoms kurtis. Nors aš nesutinku, kad tik vienas rajonas turėtų sulaukti viso dėmesio – jei ne visoje šalyje, tai bent visame mieste reikia skatinti verslą. Tai parodo kitą vyriausybės būdą – įtraukiant žinomas kompanijas tokias, kaip „Cisco“, „Intel“, „Google“, čia įsikurti.
Anksčiau JAV buvo puiki šalis įsteigti kompaniją, bet dabar jos tribūną perėmė Anglija, parodydama, kokios kompanijos gali čia įsikurti - „Last.fm“, „Message Labs“, „Tweetdeck“.
Technolologinė pramonė yra viena iš nedaugelio sričių, turinčių stipriausią imunitetą recesijai. Tai paaiškina, kodėl vyriausybės jai skiria tiek dėmesio. Tačiau nereikia būti technologijų atstovu, kad steigdamas savo kompaniją pasinaudotum lengvatomis, ir tuo aš įsitikinau geriausioje šalyje verslui - Anglijoje.