• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslininkai sukūrė tabletę, padėsiančia kovoti su ilgas distancijas įveikusius keleivius kamuojančiu organizmo ritmo sutrikimu, rašo „dailymail.co.uk“.

REKLAMA
REKLAMA

Organizmo ritmo sutrikimai, plačiau žinomi anglišku terminu jetlag, kamuoja didžiąją kelias laiko juostos zonas įveikusių keliautojų dalį. Jie skundžiasi mieguistumu ar atvirkščiai bemiegėmis naktimis, energijos stoka, nuovargiu.

REKLAMA

Tačiau gali būti, jog surastas būdas, padėsiantis išvengti šių problemų – atrasta natūrali cheminė priemonė sulėtinanti kūno biologinį laikrodį ir leidžianti kūnui „pasivyti“ vietinį laiką.

Kalifornijoje esančio San Diego universiteto mokslininkai chemikalu 10 val. sugebėjo prailginti zebražuvių biologinį laikrodį. Pasak mokslininko Steve Kay, longdaysin'as ( pavadinimas sudarytas iš dviejų angliškų žodžių: ilga diena) gali padėti gydyti rimtus miego bei dėl kelionių kylančius organizmo ritmo sutrikimus.

REKLAMA
REKLAMA

Medžiaga buvo sukurta kompiuteriu modeliuojant daugiau nei 120 000 potencialių chemikalų poveikį žmogaus organizmui. Šiuo metu planuojama jo poveikį išbandyti su pelėmis.

Kol kas sutinkama, kad longdaysinas per silpnas, jog galėtų padėti, tačiau dirbama tobulinant jo sudėtį.

Organizmo ritmas sutrinka, kuomet greitai kertame keletą laiko juostų. Dėl to, atvykus, kamuoja mieguistumas ir letargija, o naktimis nesugebama užmigti.

Biologinis laikrodis „tiksi“ 24 val. per parą, o laikas jame nustatomas kas dieną, pabundant, valgant, jaučiant kada kyla ar leidžiasi saulė. Tad ilgesnių kelionių metu jis paprasčiausiai išmušamas iš vėžių. Situaciją pablogina kavos ir alkoholinių gėrimų vartojimas skrydžio metu ar miego trūkumas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų