Panašu, kad vietinis turizmas išgyvena aukso amžių. Štai pernai po Lietuvą keliavo ir šalies apgyvendinimo įstaigose nakvojo daugiau kaip milijonas vietinių turistų. Vietinis turizmas per metus ūgtelėjo net 10 procentų. Atostogų ar savaitgalio kelionių kryptimis lietuviai daugiausia renkasi Palangą ir Druskininkus. Tačiau ar už tokį poilsį Lietuvoje netenka mokėti brangiau nei už atostogas užsienio kurortuose?
„Galbūt atrodo daugeliui, kad tos kelionės po Lietuvą yra labai brangios – spa kurortai, pajūris. Bet gali rasti pramogų atostogų pagal savo pajamas. Tai ir 5 nacionaliniai parkai, dviračių takai, pažintiniai takai, apžvalgos bokštai, kurių turime daugiau nei 30, ir tai puiki galimybė pamatyti Lietuvą iš viršaus. Tie dalykai nieko nekainuoja“, - tvirtina Vietinio turizmo poskyrio vedėja Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.
Tuo tarpu pigias keliones siūlantis kelionių agentūros įkūrėjas Rimvydas Širvinskas sako paskaičiavęs, kur pigiau atostogauti – Lietuvoje ar Turkijoje. Esą savaitės atostogos Palangoje vienam žmogui atsieitų apie 350 eurų. O štai Turkijoje 5 žvaigždučių viešbutyje paskutinės minutės kelionė kainuotų pigiau.
Atostogos, kelionės, išvykos yra vienas didžiausių Lietuvos gyventojų prioritetų. Tad lietuviai taupyti atostogų sąskaita nelinkę.Atlikti tyrimai rodo, kad trečdalis tautiečių atostogoms panaudoja laisvus pinigus, kurie lieka po svarbiausių buitinių išlaidų.
Ne paslaptis, kad po teroristinių išpuolių virtinės dalis viešbučių koreguoja savo kainoraščius ir turistus vilioja 15-20 procentų pigesnėmis kelionėmis. Tokiomis kelionėmis dažnai susigundo ir lietuviai.
Atlikti tyrimai rodo, kad tik 11 procentų lietuvių taupymo sumetimais pasiryžtų visiškai atsisakyti atostogų. Nors Europos Sąjungoje tokių žmonių yra trigubai daugiau – 27 procentai.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.