Turbūt dažnas neįsivaizduoja dienos be kavos puodelio. Štai vilnietė Sandra sako per dieną išgerianti tris puodelius balintos kavos. Pasak merginos, gėrimas ir taip brangus, o jei dar kaskart reiktų papildomai susimokėti už puodelį kavos, šio malonumo tektų atsisakyti.
Išgerti kavos iš vienkartinių puodelių jaunimas važiuoja į artimiausią degalinę. Pasak naftos prekybos įmonių asociacijos, jei vienkartiniams puodeliams būtų nustatytas papildomas mokestis, kava neabejotinai brangtų, o nukentėtų eiliniai pirkėjai.
Niekas jų neperdirbinėja
Skaičiuojama, kad vien 2014 metais per metus tokių puodelių buvo išmesta apie 40 milijonų.
O didžiausia problema ta, kad niekas jų neperdirbinėja. Mat vienkartinį puodelį sudaro 95 procentai popieriaus ir 5 procentai polietileno. Būtent jis ir trukdo perdirbti puodelį, todėl jie arba deginami, arba nukeliauja į sąvartynus.
Dar vakar naujasis aplinkos ministras Kęstutis Navickas prabilo apie atliekų mažinimą. Pasklido žinia, kad ministras siūlo apmokestinti vienkartinius puodelius vienu euru. Esą tokie puodeliai mados ir prabangos reikalas. Tačiau šiandien ministras tikina, kad tai tebuvo aliuzija kaip tvarkytis su atliekomis.
Vienintelė Europoje šiuos puodelius perdirba Didžioji Britanija, tačiau tam reikia didelių investicijų. O Lietuva joms esą dar nepasiruošusi. Verslininkai tikina, kad reikia ieškoti bendro sprendimo, o ne aklai imtis papildomų mokesčių.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: