Atšilus orams kelnaitės su juostele vėl taps ypač aktualios: jas galima dėvėti po aptemptais, persišviečiančiais drabužiais, o ir kaitinantis saulutėje įdegis bus lygesnis. Tačiau nuolat dėvėti tokias kelnaites - nesveika.
Žymi Los Andželo ginekologė Laiza Masterson ilgą laiką tyrė, ar taip vadinamos siaurikės nekelia pavojaus sveikatai. Vėliau tyrimo rezultatais gydytoja pristatė visuomenei.
Galutinė išvada buvo tokia: damos turėtų „stringus“ dėvėti kuo rečiau.
Kodėl?
1. Šio tipo kelnaitės skatina makšties grybelio bei šlapimo takų infekcijos atsiradimą. Paprastai „stringai“ gaminami iš sintetinių audinių, pavyzdžiui nailono. Žinoma, kad tokios medžiagos sulaiko drėgmę, o šilta drėgna terpė - ideali pavojingoms bakterijoms.
2. „Stringai“ skatina infekcijos plitimą. Gydytojos teigimu, bakterijos iš tiesiosios žarnos per šių kelnaičių juostelę gali greitai patekti į vaginą.
3. Pernelyg dažnai dėvint „stringus“ atsiranda sudirgimas, gali išsivystyti netgi hemorojus. Siaura kelnaičių juostelė ilgainiui pažeidžia, nutrina odą, o tai, savo ruožtu, gali sąlygoti didesnes problemas.
4. Be to, statistika rodo, kad tokios kelnaitės padidina lytinių organų traumų tikimybę nukritus ar per automobilio avariją.
Kaip elgtis?
Laiza Masterson rekomenduoja moterims siaurikes dėvėti kuo rečiau. O jeigu be jų negalite išsiversti, gydytoja siūlo laikytis šių taisyklių:
1. Nedėvėkite siaurikių esant karštam ir drėgnam orui.
2. Rinkitės apatinį trikotažą iš natūralių audinių, pavyzdžiui medvilnės ar šilko. Šios medžiagos gerai praleidžia orą, neleidžia odai sušusti.
3. Visuomet dėvėkite idealiai jums tinkančio dydžio kelnaites. Ne itin apgludę „stringai“ yra mažiau pavojingi, kalbant apie infekcijos plitimą, kaip siauri tampriai apgludę.
4. Nedėvėkite siaurikių visą dieną. Kai bus įmanoma, pakeiskite jas uždaresniu modeliu.
5. Jei dėvite sintetinius „stringus“ naudokite kasdieninius įklotus ir reguliariai juos keiskite.
6. Venkite maudymosi kostiumėlių, kurių kelnaitės – su siaura juostele.