• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarp profesinio ir asmeninio gyvenimo daug panašumų. Pirmiausia dėl to, kad kiekvienas jaunas žmogus su šiomis savo gyvenimo sritimis sieja daug svajonių ir lūkesčių. Apie tai, koks turėtų būti jo svajonių darbas, kaip ir svajonių princas ar princesė, dažnas pagalvoja dar vaikystėje.

REKLAMA
REKLAMA

Bet tikriausia nedaugelis susimąstė, kad atidžiai palyginus šias sritis, galima geriau pasiruošti darbo pokalbiui ir tam, kas laukia po jo. Tereikia įsivaizduoti, kad prieš akis – svarbus pasimatymas, ir didesnių staigmenų nebus. Be to, tai padeda atsiminti abiems sritimis itin svarbų principą – randa tie, kas ieško. Artėjant Valentino dienai, pateikiame keletą naudingiausių ir šmaikščiausių meilės ir darbo paieškų panašumų iš Kelsey Welke straipsnio „18 priežasčių, kodėl darbo paieškos primena vaikščiojimą į pasimatymus“.

REKLAMA

Pasaulis pilnas galimybių

Profesinėje karjeroje, kaip ir meilėje, susitikti tą vienintelį žmogų arba darbą galima visur: kavinėse, konferencijose, internete, per draugus arba padedant profesionalui, pavyzdžiui, karjeros konsultantui. Surinkus pakankamai informacijos, gerai susipažinus su rinka ir darbų pasiūla anksčiau ar vėliau kas nors „krenta į akį“ – tam tikra įmonė arba profesija.

REKLAMA
REKLAMA

Informacijos apie kandidatą bus ieškoma per „Google“

Apie įmonę, pakvietusią į darbo pokalbį, kaip ir apie sudominusį žmogų, be jokios abejonės, daugelis ieškos informacijos internete. Tačiau verta nepamiršti, kad ir potencialus darbdavys, kaip ir žmogus, su kuriuo ketinate eiti į pasimatymą, gali suvesti kandidato pavardę į paieškos laukelį. Tad prieš darbo pokalbį pats laikas peržiūrėti informaciją apie save internete ir susitvarkyti socialinius tinklus. Vaizdeliai iš vakarėlių ir mielų kačiukų nuotraukos „Facebook“ paskyroje kažin, ar paliks tokį pat gerą įspūdį, kaip pasidalijimai įdomiais straipsniais, susijusias su sritimi, kurioje norima dirbti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmas įspūdis – itin svarbus

Ruoštis darbo pokalbiui reikia taip pat atsakingai, kaip ir pasimatymui. Abiem atvejais vadovaujantis pirmu įspūdžiu pasąmoningai sprendžiama apie žmogaus asmenybę ir tinkamumą. Renkantis kuo apsirengti, taip pat galioja ta pati taisyklė – reikia palikti teigiamą įspūdį, bet nepersistengti puošiantis. Gali tekti atlikti ir tam tikrus „namų darbus“, pavyzdžiui, apsilankyti kirpykloje.

REKLAMA

Teks papasakoti apie save

Tiek per pasimatymą, tiek per darbo pokalbį, be abejonės, nuskambės frazė: „Dabar šiek tiek apie save papasakok“. Atsakant į šį klausimą, reikia ne tik papasakoti tam tikrus gyvenimo savo faktus, bet ir nepamiršti pabrėžti, kodėl dabar jūs esate čia – t. y. darbo pokalbyje būtent šioje įmonėje.

REKLAMA

Analizė, svajonės ir nerimas

Po vieno iš darbo pokalbių, kaip ir po sėkmingo pasimatymo, gali aplankyti jausmas, kad sutikote „tą vienintelį“ darbą (arba žmogų), apie kurį visą laiką svajojote. Dar vienas jausmas, aplankantis po šių dviejų įvykių – tai nerimas, ar gerai pasirodėte. Pradedama galvoti: „Ar aš ne per daug kalbėjau, ar ne per garsiai juokiausi?“ ir t. t. Kruopščiai analizuojant savo elgesį abiem atvejais galima šio to išmokti ir ateityje nekartoti klaidų, jeigu tokių pasitaikė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, rimtai susižavėjus darbu arba žmogumi, pradedama vienodai svajoti ir „matyti ateitį“. Ieškantysis darbo staiga aiškiai pamato, kaip jis sėdi patikusioje įmonėje prie darbo stalo, pietauja su kolegomis ir t. t. Tai ženklas, kad darbovietė išties rimtai patiko.

Aišku, po vykusio pasimatymo, kaip ir po darbo pokalbio, tikimasi, kad susižavėjimas buvo abipusis, todėl prie telefono puolama vos jam suskambėjus, o elektroninis paštas tikrinamas nuolat. Tylai tęsiantis savaitę, pradeda kilti niūrūs klausimai: „Kodėl man neskambina? Kas buvo ne taip? Kodėl aš nepatikau?“. Svarbu nepasiduoti šiam liūdesiui ilgai.

REKLAMA

Jūsų bendrame kelyje pasitaikys sunkumų

Jeigu lemtingojo skambučio sulaukiama, sunku būtų rasti laimingesnį žmogų už tą, kuriam pavyko gauti norimą darbą arba dėmesio ženklą, patvirtinantį, kad jausmai – abipusiai. Tačiau euforijai išsisklaidžius, reikia būti pasiruoš iššūkiams. Kaip po truputį pradės aiškėti iki tol nepastebėtos, erzinančios naujo mylimojo savybės, taip ir pradėjus dirbti naujoje vietoje teks derėtis dėl atlyginimo, susitaikyti su tuo, kad darbo stalas stovi ne tokioje geroje vietoje kaip tikėtasi ir pan. Šiems sunkumams reikia būti pasiruošus iš anksto.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų