Tik 7 proc. mūsų komunikacijos sudaro verbalinė komunikacija, likę 38 proc. priklauso nuo intonacijos ar mūsų balso skambesys. Tarkime, drebantis, netolygus žmogaus balsas gali išduoti, kad žmogus nedrąsus, įsibauginęs arba nenuoširdus. Aiškus, skambus balsas paprastai sufleruoja, kad žmogus pasitiki savimi.
Didžioji dalis mūsų komunikacijos išreiškiama kūno kalba – ji užima likusius 55 proc.. Šie statistiniai duomenys rodo, kad asmuo, gebantis kontroliuoti savo kūną bei balsą, aplinkiniams imponuoja labiau nei žmogus, išmokęs saujelę pažinčiai užmegzti skirtų frazių ar išmanantis, kas paprastai patinka žmonėms.
Įspūdį apie mus aplinkiniai susidaro ne tik mums prakalbus, bet ir vertindami mūsų povyzą, kvėpavimą, išvaizdą, judesius.
Flirto menas bei mokslas ir kūno kalba
Flirto menas išreiškiamas gestais ir subtiliais veiksmais, vadinamais kūno kalba. Neverbalinė komunikacija dažnai esti svarbesnė nei žodžiai.
Šis gudrus manevravimas leidžia nepažįstamiems žmonėms jau pirmojo pašnekesio metu priprasti vienas prie kito. Žmogus šalia kito žmogaus atsipalaiduoja, jei jam malonu šalia to asmens būti. O malonu būti šalia to žmogaus, kuris moka parodyti dėmesį aplinkiniams savo kūno kalba („tu man patinki, nes aš patinku tau“).
Tam tikra kūno kalba (fiziniai veiksmai, išreiškiantys emocijas ar mintis) yra universali tiek žmonėms, tiek žinduoliams. Norėdami sužinoti daugiau apie emocijas, evoliuciją ir fizinius atsakus, galite pasiskaityti straipsnį Blifaloo.com svetainėje apie mikro išraiškas.
Akių kontaktas ir matymo trikampis
Kūno kalba įvairiai atspindi mūsų emocinį interesą. Jei kalbėtume bendrai, šie veiksmai instinktyviai parodo, kad bendraujame su mums patinkančiu žmogumi. Tarkime, intymaus pokalbio metu žmonės paprastai žiūri vienas kitam į akis.
Kartais savo žvilgsnį nukreipiame nuo vienos akies į kitą bei į tarpuakį. Ši trajektorija vadinama matymo trikampiu. Kai asmuo susidomi kitu žmogumi, trikampis prasiplėčia į apačią. Sakoma, kad apžiūrinėti nepažįstamojo kūną nemandagu, bet, geriau pagalvojus, žmogus tiesiog negali atitraukti žvilgsnio, kai jo dėmesį patraukia koks nors asmuo.
Kai žmogus bendrauja su tiesiog pažįstamais, jis žiūri jiems į akis, bet kai jį pradeda dominti kažkoks konkretus asmuo, jis ima pastebėti kur kas daugiau nei akys ir nosis. Žvilgsnis, sutelktas į lūpas, gali išduoti norą bučiuotis.
Norėdami daugiau sužinoti apie tyrimus apie akių kontaktą, perskaitykite BBC pateiktą straipsnį apie kūno kalbos mokslą.
Kitus galime prisipratinti ir atspindėdami jų judesius arba prisitaikydami prie jų nuotaikos ir veiksmų. Tai toli gražu nereiškia, kad visi jų atliekami judesiai yra identiški, tačiau jų nuotaikos sutampa.
Kai žmogus su kitu asmeniu randa kažką bendro, tarp jų susiformuoja instinktyvi simpatija. Tą patį efektą sukelia ir judesių atspindėjimas.
(Redaktoriaus pastaba: apie „atspindėjimą“ pirmiausiai perskaičiau, kai buvau paauglys, vėliau perskaičiau Bandlerio ir Grinderio darbą apie neurolingvistinį programavimą. Dabar tai tapo tradicine priemone, kuria naudojasi profesionalūs viliotojai ir pardavėjai.)
Apie atspindėjimą esama galybės informacijos, autorius kitoje pastraipoje šią temą aptaria labai trumpai. Pasinaudokite google paieškos sistema, norėdami sužinoti daugiau apie atspindėjimą ir kūno kalbą.
Atspindint kitą, privalu prisiderint prie kito žmogaus judesių ir juos imituoti, bet ne mėgdžioti. Taip pat svarbu įsidėmėti, kad šiuos judesius reikia atlikti tokiu pat tempu kaip kitas asmuo, antraip jie bus palaikyti šaipymusi.
Paprastai judesius reikėtų atspindėti atsiliekant 10-20 sekundžių ir tai turi būti daroma natūraliai. Vienas iš judesių atspindėjimo tikslų yra parodyti kitam žmogui, kad tu priimi ir vertini jo ar jos mintis to neakcentuojant. Tokiu būdu jis ir ar ji nesąmoningai priims jus kaip atvirą žmogų.
Flirto kūno kalbos apžvalga
(mūsų tingiesiems skaitytojams)
Vyrų flirto ženklai:
- rankos ant diržo arba diržo sagties
- gražinimasis, išvaizdos taisymasis
- pasitempimas (ar kiti judesiai, kuriuos atlikdamas jis vizualiai atrodo stambesnis)
Moterų flirto ženklai:
- judesiai, ją sumažinantys vizualiai
- žaidimas su plaukais
- kaklo ir vidinės riešų pusės demonstravimas
Abiems lytims būdingi flirto ženklai:
- akių kontaktas
- regėjimo trikampis
- „netyčiniai“ prisilietimai