Grupuotė planavo nužudyti provakarietiškų pažiūrų Juodkalnijos premjerą Milo Džukanovičių. Tuomet, pasinaudojus chaosu, į valdžią turėjo patekti opozicinė prorusiška partija. Informaciją apie „numanomą suokalbį“ paskelbė Juodkalnijos prokuroras Milovojne Katničius, skelbia „Reuters“.
„Šios kriminalinės grupuotės organizatoriai buvo nacionalistai iš Rusijos, kurių pagrindinis tikslas ir buvo Juodkalnijos valdžia, bei premjeras Milo Džukanovičius, siekis, kad jų neperrinktų rinkimuose ir tai turėjo būti padaryta naudojant jėgą,“ – pažymėjo prokuroras.
Anot jo, tikslas buvo nužudyti premjerą ir padėti opozicionierių partijai užimti parlamentą. Kuri būtent partija tai turėjo būti, prokuroras nepatikslino.
„Valdžia išsiaiškino, kad kriminalinė grupuotė buvo suformuota Juodkalnijos, Serbijos ir Rusijos teritorijose, o jos tikslas buvo teroristinių išpuolių vykdymas,“ – pasakojo M. Katničius.
Žmogžudystę turėjo įvykdyti žmogus, kuris buvo apmokytas „šaudyti iš tolimų distancijų“, pažymėjo jis.
Tačiau jis taip pat tradiciškai pareiškė, kad „jokių įrodymų, kad Rusijos valdžia yra susijusi su teroro išpuoliu, nėra“.
Pasikėsinimas planuotas ir į serbų premjerą?
Rusijos žiniasklaida praėjusią savaitę paskelbė, kad buvo deportuoti du rusai, planavę surengti teroro išpuolius Juodkalnijoje, o serbus sukrėtė informaciją apie galimą pasikėsinimą į provakarietišką serbų premjerą Aleksandrą Vučičių. Abi šios naujienos, nors ir aktyviai neigiamos, tiek serbų, tiek ir rusų atstovų, atkreipia žiniasklaidos dėmesį į galimą Kremliaus, pastaruosius du metus aktyviai veikiančių Ukrainoje ir Sirijoje, destrukcinės veiklos Balkanuose aktyvavimą.
Šalia Serbijos premjero tėvų namų pareigūnai aptiko ginkluotės prigrūstą ir šalikelėje paslėptą automobilį, tačiau pats politikas išliko santūrus ir grėsmių savo gyvybei neįžvelgė.
„Paprasčiausiai kažkas netyčia tai ten paliko,“ – neįtikėtiną versiją paskelbė svarbiausias šalies politikas. Tiesa, pripažinęs, kad vieta tokiai ginkluotei palikti buvo gana keista. A. Vučinas teigė, kad dabar šalies spec. tarnybos analizuoja rastus DNR duomenis, paimtus iš įvykio vietos, ir tyrimo rezultatai galės geriau paaiškinti šiuos netikėtus atradimus.
Juodkalnija jau yra kviečiama į NATO ir šiais metais šios šalies parlamentas turėtų balsuoti dėl stojimo į aljansą. Rusija NATO šalių plėtrą vertina neigiamai, vadina tai grėsme savo nacionaliniam saugumui.