Globalizacijos dienų pasaulis sparčiai traukiasi ir kultūra tampa vis labiau homogeniška. Tačiau dar tebėra išlikę daugybė pavyzdžių, kurie patvirtina senovinę antropologinę tiesą, puikiai išreikštą Obelikso žodžiais: „šie žmonės yra pakvaišę“. Pateikiame skaitytojams labiausiai šokiruojančių kultūrinių dalykų sąrašą.
1. Kai dėl turistų poreikių Indijoje pirmą kartą pasirodė plastikiniai buteliai vandeniui, vietiniai jų prašydavo žmonių, nes tai pasirodė puiki talpa skysčiams namie laikyti.
2. Žodis „Rusija“ tapo „sekso“ sinonimu Persijos įlankos šalyje. Priežastis – tūkstančiai iš Rusijos ir Ukrainos suplūdusių prostitučių naftos turtuolių slaptiems geiduliams tenkinti.
3. Iš milijono prezervatyvų, kiekvienais metais labdaros būdu teikiamų Indijai, siekiant užkirsti kelią ŽIV, daugiau nei pusė yra perdirbama į gumą, iš kurios vėliau gaminami sandalai ar atsarginės vežimų dalys.
4. Lotynų Amerikos šalyse, kur dauguma gyventojų turi maišyto tenykščių kraujo, visi reklamų modeliai yra baltaodės gražuolės. Todėl yra itin išaugusi paklausa rūgštiniams odos kremams, kurie (kaip teigiama) šviesina odą.
5. Laikomas tradiciškai amerikietiškas „duok penkis!“ gestas iš tikrųjų kilo iš Mahometo ir jo mokinių VI a. Arabijoje. Supliekti rankomis buvo patogus būdas pasisveikinti nenulipant nuo kupranugario. Vėliau tai buvo perimta juodaodžių beisbolo žaidėjų ir staigiai rado savo vietą plačioje visuomenėje.
6. Japonijoje juodaodžiai asmenys, užverbavę paauglius apsilankyti hiphopo stiliaus drabužių parduotuvėse, gauna už tai komisinius.
7. Yra gaminami ranka valdomi videožaidimai japonų vaikams, kuriuose pagrindinis veikėjas kaupia jėgas pagal tai, kiek saulės jis gauna. Saulės energiją fiksuojanti dėžė buvo sumontuota tam, kad skatintų vaikus daugiau laiko praleisti gryname ore.
8. Indijos moterys yra nuolat samdomos pagimdyti kūdikių vakariečių poroms. Jų įsčios yra išnuomojamos ir už tai sumokama 5000 dolerių.
9. Kūdikiai, kuriuos elgetos nešiojasi su savimi daugybėje skurdžių šalių, tam, kad būtų galima dar labiau sujaudinti turistus, dažniausiai yra išnuomojami ir apsvaiginami opijumi. Tai padeda išlaikyti juos tylius ir sukurti sergančių kūdikių įspūdį.
10. Indijoje, kai žmonės sušelpia elgetas, jie padėkoja už galimybę duoti ir nusipelnyti.
11. Kol dauguma žmonių žino tik 10 Dievo įstatymų, pamaldūs žydai jų turi net 613. Vienas iš jų reikalauja suteikti malonumą savo žmonai šabo (šventadienis žydų religijoje) metu.
12. Japonijos sveikatos ministras neseniai pasisakė apie moteris kaip apie „kūdikių darymo mašinas“.
13. Kai pirmą kartą „McDonald's“ restoranas atsidarė rytų Berlyne, nusidriekė beveik 5 kilometrus siekusi žmonių eilė.
14. Nykštukinė bušmenų dykumos gentis išgyveno dėl savo žinių apie požeminius vandens išteklius. Žmonės juos pasiekdavo su ilga nendrine dūdele ir vandenį tiesiog iščiulpdavo.
15. Beduinai visuomet garsėjo kaip aukščiausio lygio kontrabandininkai. Vienas iš jų triukų senovėje – palikti paslėptus vandens išteklius dykumoje. Taip jie galėjo tęsti kelią per alinančią dykumą, o jų persekiotojai turėdavę pasiduoti dėl troškulio.
16. Amazonės upės regione vis dar yra išlikusių genčių, kurios niekada nebuvo susidūrusios su moderniuoju pasauliu. Antropologai nusprendė, kad geriau gentims su juo ir nesusidurti, bei stengiasi apsaugoti genčių gyvenamosios teritorijos ribas. Kiekvieną kartą, kai į jų pusę atskrieja strėlė, antropologai truputį pasislenka.
17. Įvairūs čiabuviai dažniausiai tampa alkoholio aukomis, nes jie neturi nei biologinės, nei kultūrinės atsparos šiam nuodui. Ne veltui: ugninis vanduo niekam vertas indėnui.
18. Polinezijoje galima aptikti salų, kur šventinėmis dienomis atsitiktinės vietinės moterys yra prievartaujamos gaujų.
19. „The Coca-Cola“ kompanija vis dar perka nemažai kokos lapų iš Pietų Amerikos tam, kad būtų išlaikyta originalioji gamybos tradicija.
20. Kinų vyriausybė uždraudė reklamose vartoti tokius žodžius kaip: „prabangus“ ar „pirmos klasės“. Jų teigimu, tai atstumia proletarines klases.
21. Kazachstano vyriausybė viešai paskelbė įtarianti, kad filmas „Boratas“ buvo finansuojamas pavydžių kaimyninių Vidurio Azijos šalių. Saša Kohenas (suvaidinęs Boratą aktorius) atkirto ragindamas vyriausybę „paduoti į teismą tą žydą“ ir pacitavo nesenus teigiamus poslinkius Kazachstane: moterims jau leidžiama sėdėti autobusuose, o homoseksualai jau nebereikalaujami dėvėti žydrų skrybėlių.
22. Daugelyje Azijos vietų yra įprasta nusiskusti galvą, kai miršta artimas žmogus. Jei tai šeimos narys, tai moterys privalo valandų valandas gailestingai kaukti ir raudoti. Visa kita laikoma beširdiška.
23. Nepaisant to, kad daugelis JAV laidojimo paslaugas teikiančių įmonių dirba pagal franšizės sutartis, jos prisistato kaip šeimos verslo įmonės. Juk niekas nenori „McKarsto“.
24. Kai kuriose Indijos dalyse būsimi jaunikiai yra įžeidinėjami jaunosios giminių tam, kad būtų įsitikinama, ar jie pakankamai vyriški „iškentėti“ santuoką.
25. Taksi yra, ko gero, labiausiai tarptautinis žodis šiuolaikiniame pasaulyje. Neatsilieka ir seksas, okei, pica ir čai. Žinodami paskutinįjį žmonės gali gauti arbatos puodelį pradedant Anglija ir Maroku, o baigiant Rusija ir Bangladešu.
26. Anglijos šiaurėje galima įsigyti pakepintų „Mars“ ir „Snickers“ batonėlių.
27. Irane laikoma visiškai tinkama garsiai gadinti orą po valgio.
28. Izraelyje prancūzai nelaikomi higieniška tauta. Todėl žodžių junginys „prancūziškas dušas“ nurodo tokį prausimosi būdą, kai spėjama apsiplauti tik pažastis ir kirkšnis.
29. Meksikos parduotuvėse galima nusipirkti stebuklingą muilą kieno nors meilei užkariauti, purškalų nuo piktų paskalų ar talko miltelių, skirtų išvengti nepageidaujamo policijos dėmesio.
30. Indijoje moterys savo vaikus vadina „niekalu“, „mėšlo krūva“ ir kitais žeminančiais epitetais todėl, kad įtikintų pro šalį slenkančius demonus, jog nėra jokios naudos jų pagrobti ar prakeikti ligomis.