Būtent tai užkliuvo kitai žinomai šeimai – atlikėjams Ericai Jennings ir Jurgiui Didžiuliui, mat jų teigimu, įmonę reklamuoja teisti žmonės.
Tiesa, į brolių pusę stojo ne tik žinomi žmonės, bet ir žinomi teisininkai.
Pastarieji dalijosi mintimis apie tai, ką šioje situacijoje reikėjo daryti kitaip, o taip pat davė pasiūlymą ir Lavrinovičiams, kurių reputacija, anot jos, stipriai nukentėjo.
Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su vienu iš brolių, Kšištofas Lavrinovičius prisipažino, kad galvoja apie pasiūlymą paduoti Didžiulių šeimą į teismą.
„Mes šiuo klausimu dar nesame apsisprendę, mus visi įtikinėja paduoti Didžiulį į teismą. Teisininkai nori užkirsti kelią ir šią istoriją pabaigti visam laikui, ir kad tai daugiau nepasikartotų“, – kalbėjo vyras.
Krepšininkas sunkiai rinko žodžius: „Tai yra diskriminacija, aš matau, kaip mano šeima išgyvena ir kaip jiems sunku. Iš vienos pusės, aš nenoriu, kad jų vaikai patirtų tiek skausmo, nes žinau, kad jei keliausime į teismą, Didžiuliai gali taip pat būti nuteisti. O vaikai nėra kalti, aš nenoriu matyti nei jų, nei savo vaikų ašarų.“
„Jau laikas praėjo, situacija gerėja, bet mes dar sprendžiame ar kreiptis į teismą. Visi mus ragina, mus palaiko, tai labai padėjo mūsų šeimai, esu už tai labai dėkingas“, – nuoširdžiai palaikantiems dėkojo Kšištofas.
Primename, kad 2013-aisiais, dėl lygiai tokios pačios situacijos, Jurgis ir Erica buvo palikę „Bitę“, tačiau po skandalo atlikėjų pora atsiprašė brolių Lavrinovičių: „Jie klaidina visuomenę, pirmą kartą mūsų vaikai buvo maži, nieko nesuprato, todėl mes tą laikotarpį prakentėjome ir nesiėmėme jokių veiksmų. Galvojome, kad žmonės tikrai suprato savo klaidą, juk visi klystame. Tačiau tai vėl kartojasi ir klaidina visuomenę, labai nemalonu ir skaudu, nesuprantu jų tikslų.“
Primename, kad trečiadienio vakarą socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje advokatė Rasa Vaičekauskytė pasidalijo savo mintimis apie nutikusią situaciją: „Ką tik įvykdyta vieša brolių Lavrinovičių diskriminacija? Kokia būtų prokuratūros ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos pozicija Didžiulių atžvilgiu? Teistumo stigma – visuomenės nuosprendis visam gyvenimui?
Iš teisinės pusės tyliai stebėjau brolių Lavrinovičių istorijos atomazgą dėl „Ežio“ reklaminės kampanijos, ir, žinote, viduje dar tikėjau, kad „Telia“ sugebės atlaikyti spaudimą ir apginti savo pasirinkimą. Tačiau „stuburo“ parodyti nesugebėjo. O gaila…
Net Seimo nariai, ir tie, pasibaigus teistumui, gali kandidatuoti į Seimą, žmonės į darbus eina, ir darbdavys neturi teisės nepriimti asmens vien dėl to, kad jis buvo teistas, tai kodėl šiuo atveju broliai negali atstovauti prekės ženklus reklamose? Nes vos 2 dainininkai taip nusprendė? Ar tikrai tai visuomenės balsas? O gal tiesiog vos keletos žmonių absoliučiai nebrandus minčių viešas dėstymas?
Išnykus teistumui ar jį panaikinus, žmogus laikomas neteistu, tačiau visuomenė tai pamiršta. Teistumas nėra įrašas visam gyvenimui. Negana to, juk pasibaigus teistumo terminui arba jį panaikinus, asmuo, laikoma, kad niekada nebuvo teistas.
Jeigu būtų į mane pasikreipę „Telia“ atstovai, ką jiems būčiau patarusi? Vienareikšmiškai už jų prekės ženklų („Telia“, „Ežys“ ir kt.) reputacijos griovimą, padavusi į teismą Didžiulius. Gal net būtų užtekę atlikti visuomenės nuomonės tyrimą ir būtų patvirtinta, kas ir taip aišku – Lavrinovičiai neabejotinai turi visuomenės pasitikėjimą ir simpatiją.
„Todėl nusprendėme stabdyti dabartinę „Ežio“ kampaniją ir toliau besąlygiškai remti saviraiškos laisvės, moterų teisių, lygybės, įvairovės bei nediskriminavimo vertybes bei iniciatyvas“, – teigiama „Telia“ pranešime.
Gerbiamieji, apie ką Jūs kalbate? Toks viešas pareiškimas yra ne kas kita, o, be jokios abejonės, krepšininkų Lavrinovičių pažeminimas, aiškus stigmos parodymas, ir ne kitaip! Ir dar – štai čia, mano nuomone, įvykdėte diskriminaciją aukščiausiu lygiu, koks tik įmanomas!
„Telia“ pareiškė, kad besąlygiškai laikosi teisinės valstybės principų? Tai čia, vadinasi, mums iki teisinės valstybės dar labai toli…
Ir vertinant šią situaciją, jau dabar keičiu ir aš savo poziciją – gal laikas broliams kreiptis į teismą? Mano manymu, jų reputacijai padaryta akivaizdi žala (o gal ir užsakymų neteko ar neabejotinai neteks) ir atsakovais, šiuo atveju, jau matau, net keletą asmenų!
Nepatingėsiu ir surašysiu kreipimąsi į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą!
O prokuratūra panašu, kad veiklos čia irgi turėtų! Laisvės atėmimas iki 3 metų už šį padarytą „šou“ galbūt padėtų susivokti, kas yra teistumas, kas atsitinka, kai jis išnyksta ir kaip toliau gyventi bei dėlioti savo mintis viešai siekiant (ir net, panašu, tai darant sistemingai) sutrukdyti asmenims lygiomis teisėmis su kitais dalyvauti darbo ar kitoje veikloje“ – rašė ji.