Šie pranešimai, kuriuose Rusijos gyventojai piktinosi V. Putino valdymu ir padėtimi šalyje, yra psichologinis įrankis, skirtas sukurti įspūdi, kad Kremliui jokia tema nėra tabu.
Apie tai rašo opozicinis Rusijos leidinys „The Moscow Times“, remdamasis asmeniu, susipažinusiu su spaudos konferencijos rengimo procesu.
Klausimus ignoruoja
„Jos buvo atrinktos iš anksto, iš anksto moderuojamos ir paskelbtos, kad būtų galima pamaitinti „Telegram“ kanalus ir nepriklausomą žiniasklaidą“, – leidiniui sakė šaltinis.
Pasak leidinio pašnekovo, kasmetinėse V. Putino spaudos konferencijose „karštų temų“ technika naudojama jau daugelį metų. Kritiški klausimai, pasirodantys ekranuose studijoje, turėtų sukurti „visiškos žodžio laisvės“ įspūdį, tačiau Putinas jų neva nepastebi ir neatsako.
Tiesioginio eterio metu už V. Putino nugaros buvo galima išvysti tokias jam skirtas žinutes:
- „Kodėl jūsų nupasakojama realybė skiriasi nuo mūsų kasdienybės?“
- „Kada Rusija valgys juoduosius ikrus?“
- „Sakykite, kaip persikelti į tą Rusiją, apie kurią jūs pasakojate?“
Mobilizuotųjų artimųjų protestai – „subtiliausia“ tema Putinui
Pagrindinė V. Putino užduotis per jo spaudos konferenciją, pasak šaltinio, yra kalbėti tik apie teigiamus įvykius ir „įkvėpti rinkėjus“.
„Viena jautriausių ir labiausiai nepageidaujamų temų yra mobilizuotų karių, kurie fronte be rotacijos išbuvo jau daugiau nei metus, šeimų narių protestai,“, – sakė Kremliui artimas šaltinis.
Tarp kitų V. Putino „netoleruojamų“ temų – įkalinto ir paskutiniu metu dingusio opozicionieriaus Aleksejaus Navalno įkalinimas, „Wagner“ lyderio Jevgenijaus Prigožino maištas ir žūtis lėktuvo katastrofoje, cenzūra žiniasklaidoje ir antikarinių aktyvistų persekiojimas.
Apie ką dar Putinas kalbėjo renginyje?
„Tiesioginės linijos“ metu V. Putinas padarė keletą pareiškimų, susijusių su Ukraina. Pirmiausia jis pareiškė, kad vadinamosios „specialiosios karinės operacijos“ tikslai Ukrainoje nepasikeitė.
Be to, V. Putinas patikino, kad Rusija neplanuoja vykdyti antrosios mobilizacijos bangos. Anot jo, vykdant dalinę mobilizaciją į kariuomenę buvo pašaukta 300 tūkst. karių.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!