Olimpinė čempionė Tatjana Navka „prisipažino“, kad būtent ji Dmitrijui Peskovui dovanojo laikrodį „Richard Mille“, kurį specialistai įvertino 37 mln. rublių (545 tūkst. eurų), kai kurie modeliai gali būti ir pigesni – kainuos apie 300 tūkst. eurų. Tačiau esmės tai nelabai keičia – iš valdiškos algos gyvenantis D. Peskovas sau tokios prabangos leisti niekaip neišgalėtų. Vyras per paskutinius 3 metus oficialiai deklaravo uždirbęs 34,5 mln. rublių. Opozicijos atstovas Aleksejus Navalnas akcentuoja, kad nuo 1989 valdišką darbą dirbantis V. Putino atstovas jokio verslo nėra turėjęs. T. Navka tvirtina, kad laikrodį ji pirko iš savo lėšų, – „aš labai daug dirbu ir galiu sau leisti prabangią dovaną“.
Laikrodis tai nebuvo naujas, sprendžiant iš bendros su tėvu nuotraukos datos D. Peskovo dukters „Instagram“ tinkle, jam – beveik keturi mėnesiai. Žurnalistai taip pat panašų laikrodį ant jaunavedžio rankos pastebėjo dar 2014-ųjų žiemos Olimpinių žaidynių metu. Tad reikalas čia nėra naujas, kodėl sujudimas prasidėjo būtent dabar?
Kovą su valdininkų korupcija paskelbusi Rusijos prezidentūra prieš keletą mėnesių liepė atiduoti „dovanėles“, viską, išskyrus gėles ir padėkos raštus. Aišku, mylimosios dovanos jau niekas neatims, tačiau „krizinė tauta“ ne juokais ėmėsi skaičiuoti savo kuklumą nuolat mėgstančio pabrėžti V. Putino „balso“ turtą. Praėjusių metų rugsėjį šalies žiniasklaida užsiminė apie 11 mln. rublių kainavusią dovaną savo mylimajai, kurią ši tariamai gavo už pagimdytą dukrytę. Tuomet, tiesa, moteris nieko nekomentavo, tačiau jos draugės patvirtino – „Bentley“ yra, tai dovana nuo vyro. Vyru tuo metu buvo laikomas, o dabar juo oficialiai tapo valdininkas su 10 mln. rublių atlyginimu per metus, tas pats D. Peskovas.
Alfredas Kochas, ne sykį lankęsis tame pačiame Sočio restorane „Rodina“, kuris yra vadinamas vienu prabangiausių mieste, o taip pat priklauso visuotinai žinomam oligarchui Olegui Deripaskai (dažnai vadinamam turtingiausiu Rusijos žmogumi), pažymėjo, kad laikrodis yra niekai palyginus su tuo, kiek galėjo kainuoti pati šventė. Vyro kukliausiais skaičiavimais, šventė turėjo kainuoti nuo 600 tūkst. iki 1 mln. dolerių. Kyla klausimas, ar už tai mokėjo jaunavedžių šeimos, ar pats O. Deripaska „iš draugiškumo mestelėjo“. O jeigu jau „mestelėjo“, tai galima vadinti kyšiu valdininkui, ar D. Peskovas yra „aukščiau“ už kitus valdininkus?
Be jokios abejonės, „nepajudinamo“ V. Putino atstovui ši laikrodžio istorija nelabai suvokiama ir nieko nepakeis, tačiau vis labiau krizės padarinius skaičiuojantys rusai tokius „elito“ išsišokimus priims vis aršiau, o dabartinė reakcija socialiniuose tinkluose rodo, kad tai, į ką „pro pirštus“ buvo žiūrima dar prieš pusę metų, šiandien jau tampa skandalu.