„Vyksta atsakomybės nusimetinėjimas. Tai yra Vyriausybės ir Seimo atsakomybė. Trišalė taryba yra patariamasis organas (...). Žmonės balsavo ir rinko ne Trišalę tarybą, žmonės balsavo, žmonės rinko Seimo narius, klausydami, ką jie žada ir tikėdami tais pažadais“, - Žinių radijui antradienį sakė Lina Antanavičienė.
Prezidentės patarėjos teigimu, socialinis dialogas turi būti skatinamas, „bet valdantieji neturėtų slėptis nuo atsakomybės“.
L.Antanavičienė sakė, kad Trišalėje taryboje Vyriausybė „galbūt kai kuriais klausimais palaikydamo šiek tiek daugiau vieną pusę, o ne kitą pusę“. Žurnalisto perklausta, ar ji turi mintyje darbdavių palaikymą, prezidentės patarėja atsisakė tai viešai įvardyti: „Tiesiog vieną pusę galbūt daugiau negu kitą“.
Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Trišalės tarybos išvadų laukiama dėl septynių techninio pobūdžio pataisų. Anot ministro pirmininko, taryba jas aptars vėliau antradienį.
„Vienintelis neaiškumas yra ne kartą įvardintas principas, kad Seimas turėtų pataisyti Darbo kodeksą taip, kaip sutarė Trišalė taryba. Tos derybos įvyko laikantis to principo, kad nauji pasiūlymai po Trišalės tarybos nėra svarstomi, tačiau buvo keletas pataisų įregistruota ir po Trišalės tarybos, iš viso 7 tokios intervencijos. Šiandien kaip tik renkasi Trišalė taryba dėl tų 7 pataisų, kurios nebuvo svarstytos Trišalės tarybos, tada būtų galima spręsti plenariniame posėdyje, kam pritarti, o ką atmesti“, - antradienį LRT radijui sakė premjeras S.Skvernelis.
„Nemanau, kad tos pataisos yra esminės, juo labiau, kad nei vienos iš jų neatstovauja darbuotojų interesams. Jos yra daugiau techninio pobūdžio, tačiau reikalingos aptarti Trišalėje taryboje“, - pridūrė ministras pirmininkas.
Liberalesnis Darbo kodeksas buvo priimtas praėjusiais metais, tačiau Seimo rinkimus laimėję valstiečiai jo įsigaliojimą atidėjo pusmečiui, žadėdami geriau užtikrinti darbuotojų teises.