Išgelbėjo atsitiktinumas
„Tai įvyko Biriulevo rajone. Sėdėjau savo mašinoje ir jau ketinau važiuoti, kai staiga į mano „Kią“ įšoko trys jaunuoliai, – papasakojo nukentėjusysis. – Jie užmetė ant kaklo virvelę ir ėmė smaugti. Laimė, ją pavyko nutraukti. Tada tie vyrukai ėmė mane talžyti...“
A. Vorožeikinas tvirtina neturįs supratimo, dėl ko buvo užpultas. „Tu žinai, už ką gauni“, – prisiminė aktorius užpuolikų žodžius. – Tačiau tikrai neturiu nė menkiausio supratimo, kuo neįtikau... Ir manau, jog jie mane būtų ir užmušę, tik kažkas juos išgąsdino. Nuo patirtų smūgių netekau sąmonės ir atsipeikėjau po penkių valandų jau greitosios pagalbos automobilyje“.
Į ligoninę atvežto A. Vorožeikino būklė buvo sunki: jam sutrenktos smegenys, sulaužyta nosis, stipriai sumušta krūtinė. Dabar aktorius iš reanimacijos jau perkeltas į bendrą palatą.
Kaip teigia A. Vorožeikinas, užpuolikai pagrobė 7000 rublių, bet paliko prabangų telefoną – galbūt jo nepamatė.
Nuodėmingi, bet šaunūs
Nuo 2008 metų per NTV televizijos kanalą pradėtas rodyti serialas „Kurtinys“ – vienas populiariausių. Jame pasakojama apie milicijos kapitono Sergejaus Gluchariovo ir jo draugo kelių patrulio Deniso Antošino gyvenimus. Šiedu personažai ima kyšius, siekdami ne visada švarių tikslų, naudojasi savo tarnybine padėtimi, muša sulaikytuosius ir netgi juos žudo, bet vis tiek išlieka šauniais, saugančiais tvarką vyrukais.
Sunkus ir neretai pavojingas darbas, menkas atlyginimas, nenusisekęs asmeninis gyvenimas, akivaizdu, Gluchariovą su Antošinu pakeitė aiškiai ne į gera. Vis dėlto pagrindiniai serialo veikėjai sugeba išlikti kilniadvasiški ir rasti išeitį iš bet kurios situacijos. Jiedu prižiūri tvarką, stebi, kad būtų laikomasi įstatymų, gina piliečius nuo nusikaltėlių, nors už tai iš visuomenės negauna nei dėkingumo, nei pagarbos.
Įdomu tai, kad vokiečių laikraštis „Die Welt“ serialą „Kurtinys“ įvertino kaip labai objektyviai atskleidžiantį situaciją Rusijoje, o pagrindinį jo veikėją Gluchariovą palygino su Robinu Hudu – jis „gaili vargšų, atima iš turčių ir nepamiršta laimikiu pasidalyti su savo kolegomis“.
Serialas patiko ministrui
Vienas didžiausių „Kurtinio“ gerbėjų buvo Rusijos vidaus reikalų ministras Rašidas Nurgalijevas. Jis ne kartą yra pagyręs serialo, kurio herojai ima kyšius ir laužo įstatymus, kūrėjus ir aktorius už realizmą. Girdi, pirmą kartą filmų statytojams pavykę sukurti gana įtikinamus vidaus reikalų ministerijos darbuotojų personažus, parodyti tikrąjį policininkų veidą, jų darbą ir asmeninį gyvenimą. „Aš esu „Kurtinio“ gerbėjas, nes tie vyrukai pataikė į dešimtuką, – sakė R. Nurgalijevas žurnalistams. – Kiti serialai – niekiniai“.
Tuomet ministras dar pridūrė, jog greitu laiku televizijos ekranuose turėtų pasirodyti naujas filmas apie vidaus reikalų sistemą, jos istoriją. „Mes ketiname papasakoti, kaip kūrėsi ši sistema, apie tai, kad ten dirbo žmonės – pavyzdžiui, caro apsauga, kuri buvo pavyzdinė ir dabar šia metodiką yra pritaikiusios JAV ginkluotosios pajėgos, – sakė R. Nurgalijevas.
Savo ruožtu užsienio spauda, žavėdamasi serialo kūrėjais ir ministro pripažinimu, jog filmo herojai atspindi tikrovę, stebėjosi, kaip rusai įvykdys žadamą pertvarką šioje srityje.
Nuogas ir negyvas
Per pastaruosius keletą mėnesių jau žuvo net 3 aktoriai, nusifilmavę „Kurtinyje“.
2011 metų gruodžio pabaigoje Maskvoje, Novorogožskajos gatvėje, savo bute buvo rastas negyvas keturiasdešimtmetis aktorius Viačeslavas Titovas. Pasmaugto ir nuogai išrengto sūnaus lavoną aptiko motina. Ekspertai nustatė, jog V. Titovą mirtis ištiko maždaug prieš parą. Iš pradžių jam buvo smogta sunkiu daiktu per galvą, o vėliau jis buvo uždusintas užmovus ant galvos polietileninį maišelį. Niekam nebuvo paslaptis, jog V. Titovas bendraudavo su netradicinės seksualinės orientacijos asmenimis, todėl pirminė versija buvo tokia, kad tai galbūt nužudymas iš pavydo. Nužudytasis turėjo žmoną ir šešiametę dukterį.
V. Titovas dirbo Maskvos V. Majakovskio dramos teatre, vaidino gana populiariuose spektakliuose „Auksinis raktelis“, „Mirusios sielos“. Buvo ką tik baigęs filmuotis naujoje režisierės Guzel Kirejevos (ji kūrė ir „Kurtinį“) komedijoje „Besivaikant šešėlį“.
Režisierė G. Kirejeva ir kolegos apibūdino V. Titovą kaip jautrų, ištikimą draugą, lengvai bendraujantį, visa širdimi atsidavusį kūrybai.
Kine V. Titovas debiutavo filmu „Provincijos gėlės“, o iš viso suvaidino beveik keturiose dešimtyse filmų. Vaidino ir garsiuose detektyvuose: „Pėdsakas“, „Tureckio sugrįžimas“. Seriale „Kurtinys“ V. Titovas vaidino Petiūnią.
Nunuodytas ir apiplėštas
Šių metų sausio 30-ąją pamaskvėje, šalia Mytiščių prekyvietės, gatvėje be sąmonės buvo rastas 29 metų Anatolijus Otradnovas, taip pat vaidinęs garsiajame „Kurtinio“ seriale. Iškviesti medikai mažai ką begalėjo padėti – aktorius mirė pakeliui į ligoninę. Našle liko nėščia jo žmona.
Iš pradžių buvo manyta, kad A. Otradnovas mirtinai sušalo sutrikus širdies veiklai – mat tuo metu centrinėje Rusijoje spaudė daugiau kaip 20 laipsnių šaltis. Tačiau artimieji nesutiko su tokia versija. Jų žodžiais tariant, Anatolijus niekada gyvenime neturėjęs bėdų su sveikata. Jis nepiktnaudžiavo ir alkoholiu, todėl buvo atmesta versija, kad sušalo pasigėręs.
Smurto žymių ant mirusiojo kūno ekspertai taip pat neužtiko. Vis dėlto įtarimą sukėlė tai, kad jo kišenės buvo tuščios – dingę pinigai, mobilusis telefonas, dokumentai.
Galiausiai teismo medicinos ekspertai nustatė, kad A. Otradnovas buvo apsvaigintas kokteiliu, kuriame buvo stipriai veikiančio preparato. Vėliau neva ketinta jį parvežti namo, o pakeliui jis buvo apiplėštas ir paliktas gatvėje numirti.
A. Otradnovas buvo kilęs iš Sverdlovsko srities, baigęs Jekaterinburgo teatro institutą, dirbęs teatre „Komedija“ bei Jekaterinburgo jaunimo teatre. Vaidino serialuose „Internai“, „Tankai purvo nebijo“, „Įteisintasis mentas“, „Kareiviai“, „Kurtinys“ – iš viso apie 40 vaidmenų.
Krapštinėjo granatą
O kovo mėnesį Riazanės apskrityje, Juštos kaime, savo tėvų namuose, sprogus granatai „Zaria-2“, tragiškai žuvo dar vienas „Kurtinyje“ vaidinęs aktorius – 41 metų Sergejus Šaroškinas. Kartu buvusi jo motina nenukentėjo.
Policija taip ir neišsiaiškino, kam S. Šaroškinui reikėjo krapštinėti tą ne mirtino poveikio granatą (paprastai šio tipo granatos sprogusios sukelia tik stiprų garsą ir akinančios šviesos pliūpsnį). Aktoriaus žuvimo priežastis liko nurodyta tiesiog kaip „neatsargus elgesys su sprogstamuoju užtaisu“.
Be vaidmens garsiajame „Kurtinio“ seriale, S. Šaroškinas nusifilmavo filmuose „Maskva, 1941-ieji“ bei „Jauno pono suaugusi dukra“.