• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žiniasklaidos laisvę nuolat varžanti Rusijos valdžia vis giliau skverbiasi į virtualią erdvę. Naujais įstatymais numatoma griežtinti valstybinę naujienų portalų kontrolę ir drausti užsienio kapitalui priklausančius interneto tiekėjus.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal naują Rusijos Vyriausybės dekretą, visi interneto tiekėjai privalės leisti valdžios pareigūnams skaityti jų klientų elektroninius laiškus, rašo „Radio Free Europe“.

REKLAMA

Vladimiro Putino prezidentavimo metu tradicinės žiniasklaidos cenzūra vis stiprėjo, todėl virtuali erdvė rusams suteikdavo retą galimybę reikšti laisvą ar kritišką nuomonę. Gyvybingi tinklraščiai ir virtualūs pokalbių kambariai internetą pavertė savotišku analogu tylioms politinėms diskusijoms prie virtuvės stalo sovietmečiu.

REKLAMA
REKLAMA

Panašu, jog valstybiniai cenzoriai ir valdininkai ruošiasi užgniaužti paskutinę žiniasklaidos laisvės oazę.

Anot Olego Paniflovo, žiniasklaidos laisvės gynėjo ir Žurnalizmo ekstremaliose situacijose centro vadovo, valdžios pareigūnai į augančią interneto svarbą nepatikliai žvelgia jau keli metai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jie bijo. Ši baimė radosi dar prieš 4 metus, kai Kremlius išvydo, kaip internetas tapo pagrindiniu informacijos šaltiniu Oranžinės revoliucijos Ukrainoje metu“, - sakė O. Paniflovas, pats rašantis populiarų tinklaraštį portale „LiveJournal“.

REKLAMA

Kaip teigia „Radio Free Europe“, praėjusį kovą Rusijos vadovas V. Putinas įkūrė naują federalinę agentūrą, prižiūrinčią žiniasklaidos ir internetinės informacijos turinį. Jau po mėnesio valdžios atstovai, pasinaudoję spragomis įstatymuose, uždarė Sibiro interneto portalą „Novy Fokus“.

REKLAMA

Portalas buvo uždarytas, kadangi neužsiregistravo kaip naujienų tarnyba, nors Rusijos įstatymai reikalavimo registruotis interneto naujienų puslapiams aiškiai nepateikia.

Dabar Aukštutinių Rusijos Parlamento rūmų narys Vladimiras Slutskeris siekia paversti šiuos reikalavimus aiškiai privalomais. Politikas dienraščiui „Kommersant“ yra sakęs, kad taip siekiama neleisti „neatsakingiems žurnalistams skleisti gandų ir slėptis už anoniminių interneto puslapių“.

Sutapimas - V. Slutskerio siūlymas versti registruotis visus portalus, kurie sulaukia bent 1000 apsilankymų per dieną, atsirado po to, kai internete pasirodė įtarimų, jog politikas ir jo žmona yra susiję su nusikalstama veikla.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų