Rusijos kariuomenės atstovų teigimu, paviešintos nuotraukos buvo padarytos 2017-ųjų lapkričio 9 dieną, jose užfiksuota ISIS smogikų kolona, kuri traukėsi iš Abu Kemalio miesto į Sirijos-Irako pasienį.
„Koalicijos lėktuvai bandė sukurti trukdžius Rusijos karinėms kosmoso pajėgoms – skraidė 15 kilometrų zonoje aplink Abu Kemalį, kas buvo draudžiama remiantis karinių operacijų oro erdvėje štabo Katare nutarimu“, – aiškina Rusijos atstovai amerikiečių ir šios šalies sąjungininkių veiksmus.
„Conflict Intelligence Team“ ekspertai nustatė, kad vienoje iš fotografijų, kuri buvo paviešinta Rusijos gynybos ministerijos soc. tinkle, yra užfiksuotas žaidimo „AC-130 Gunship Simulator“ momentas. Vaizdo įrašas su žaidimo pavyzdžiu paviešintas „YouTube“ 2015 metais.
Dar vieną kadrą rusai „pasiskolino“ iš Irako pajėgų vaizdo įrašo: jame yra rodoma oro ataka prieš ISIS smogikus 2016-ųjų vasarą.
CIT vėliau paviešino ir dar trijų nuotraukų, kurias kaip „nenuginčijamą įrodymą“ pateikė Rusijos gynybos ministerija, originalus. Pasirodo, tai taip pat yra kovos veiksmų Irake fragmentai. Gynybos ministerijos „Twitter“ įrašas jau ištrintas, o įrašas „Facebook“ paskyroje yra paliktas, tačiau nuotraukos buvo ištrintos.
Rusijos propagandos veikla, falsifikuojant realius įvykius, nėra kažkokia didelė naujiena. Anksčiau šiais metais režisieriaus Oliverio Stoune’o filme „Putino interviu“ šis telefone režisieriui „rodė kaip dirba mūsų aviacija Sirijoje“. Vėliau paaiškėjo, kad režisieriui buvo parodyti vaizdai, kaip du vandens lašai panašūs į „Talibaną“ apšaudančių amerikiečių „Apeche“ vaizdus, paviešintus dar 2012 metais.
Vaizdo įrašas, kurį V. Putinas parodė O. Stone’ui, buvo prieš metus „YouTube“ tinkle paviešintas originalaus amerikiečių vaizdo įrašo su „uždėtu“ ukrainiečių pilotų kalbėjimu, mišinys.