Iš pirmo žvilgsnio, anot „Global Firepower Ranking“, kuriame pateikiama prieinamų duomenų analizė apie karinį 126 šalių potencialą, Rusija, užimanti 2-ąją vietą, rimtai nusileidžia JAV: jos gynybos biudžetas bent 12 kartų menkesnis už amerikiečių, ji ženkliai mažiau turi karinių lėktuvų, sraigtasparnių ir povandeninių laivų.
Tačiau leidinys pažymi, kad rusai atsilieka ne visur. Anot amerikiečių nepriklausomos organizacijos „Arms Control“ informacijos, Rusija turi apie 7,7 tūkst. branduolinių galvučių prieš 7,1 tūkst. JAV. Maža to, Rusija – bent jau skaičiumi – lenkia JAV ir kai kurios kitos ginkluotės srityse. Pavyzdžiui, Rusijos ginkluotėje yra triskart daugiau reaktyvinių salvinės ugnies sistemų. Tą pačią tendenciją analitikai įžvelgia ir su tankais: anot „Global Firepower“, Rusijos Federacija turi daugiau nei 15 tūkst. tankų, kai JAV – 8,8 tūkst. Suprantama, kovinėje parengtyje yra ne visi tankai, tačiau tai liečia abi puses, pažymima leidinyje. Šveicarijos karo ekspertas Albertas A. Stahelis mano, kad Rusija turi „apie 2,8 tūkst. parengtų tankų, ir dar tuos, kurie yra saugomi sandėliuose“. Be to, nuo pat naujosios daugiamilijardinės Rusijos kariuomenės ginkluotės pakeitimo programos, ji ne tik buvo pilnai performuota, tačiau ir gavo naujausio modelio ginkluotę: tankų T-90, bombonešių Su-34 ir naujų povandeninių laivų.
Vakarų karinėje apygardoje, anot šveicarų eksperto, karinė rusų armijos galia „netgi viršija savo galia NATO pajėgumus“. „NATO gali šią viršenybę išlyginti tik savo karinių oro pajėgų galia, ir tai tik amerikiečių dėka“, – tikina A. Stahelis.
Rusija, anot eksperto, įvykdė gana didelio masto ginkluotės papildymą, ir didžiąja dalimi tai liko nepastebėta Vakaruose. Todėl Europos tarptautinių santykių taryba tai ir pavadino „tyliąja karine revoliucija“, pridūrė „Focus“.