„Apie plataus masto puolimą palei visą fronto liniją, kaip 2022 m. vasarį, kol kas negali būti nė kalbos“, – teigė Ukrainos karinės žvalgybos atstovas Andrijus Jusovas.
Išplitusi įtaka
Kai 2022 m. vasarį Maskva pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, Kremlius greitai išplėtė savo įtaką nuo separatistų kontroliuojamų Donecko ir Luhansko sričių iki šiaurės ir rytų Ukrainos teritorijų. Ukraina per žaibišką kontrpuolimą 2022 m. rudenį žaibiškai atsiėmė teritoriją, įskaitant Charkivo sritį, skelbia „Newsweek“.
Maskvos pajėgos priartėjo prie strategiškai svarbaus gynybinio Pokrovsko miesto, o Ukraina nuolat praneša apie mūšius šioje fronto linijos atkarpoje.
Gegužės pradžioje Rusija pradėjo naują puolimą Charkivo srityje. Ukraina greitai pareiškė, kad naujo fronto atidarymu siekiama atitraukti jos gyvybiškai svarbius išteklius nuo karštųjų taškų rytuose.
Liepos pabaigoje JAV Karo tyrimų institutas (ISW) pareiškė, kad Rusijos pajėgos „vargu ar galės surengti naują aiškią vasaros puolamąją operaciją dėl materialinių ir žmogiškųjų išteklių trūkumo“.
Trūksta pajėgumų
Šis vertinimas iš esmės teisingas, sutiko Londone įsikūrusio Karališkojo Jungtinių tarnybų instituto (RUSI) analitinio centro sausumos karybos tyrėjas Nickas Reynoldsas. Tačiau padėtis yra labai nenuspėjama.
Dauguma analitikų bei valstybės tarnautojų teigia, jog Maskva kariauja tikėdamasi sumažinti Kyjivo artilerines atsargas, kol Kremlius dar turi sau išteklių.
Nors Vakarų žvalgybos duomenimis, Rusija gavo atsargų iš tokių sąjungininkų kaip Iranas, Kinija ir Šiaurės Korėja, Kremlius taip pat greitai paruošė savo gynybos pramonę karo veiksmams ir pasitelkė seną sovietinę įrangą.
Rusijos aukų skaičius taip pat auga. Ukraina dažnai praneša, kad kasdien daugiau nei 1 tūkst. rusų karių patiria sužeidimų ar netgi žūsta. Kyjivo vertinimais, Rusija kas mėnesį į savo kariuomenę gali pritraukti apie 30 tūkst. naujokų.
Remiasi Vakarais
Ukraina gauna nemažą pagalbą iš rėmėjų Vakaruose, įskaitant karines transporto priemones. Tačiau, nepaisant viešų NATO deklaracijų apie tvirtus įsipareigojimus Kyjivui, kyla klausimų dėl karinės pagalbos tiekimo ateities, jei buvęs prezidentas Donaldas Trumpas pasieks pergalę JAV rinkimuose rudenį.
Tačiau Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis patvirtino, kad naikintuvai F-16 jau naudojami mūšyje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!