„Šiandien matome aktyvų nepriklausomų tiekėjų konkuravimą, kai kurie iš jų siūlo kainas ir 25 centus, kas yra žemesnė nei reguliatoriaus nustatyta kaina, virš kurios taikoma kompensacija“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministras.
„Tikiuosi, kad ta konkurencija aštrės ir jeigu kainų dinamika toliau išliks panaši, galima tikėtis pakankamai aštrios konkurencijos. Tai dar kartą rodo, kad rinkos mechanizmai veikia ir nors neturime dešimčių nepriklausomų tiekėjų, bet konkuravimas dėl rinkos vyksta ir ateityje vyks dar su didesniu pagreičiu“, – pridūrė jis.
Ministras taip pat sakė tikintis, kad elektros kainų pokytis artimiausiais mėnesiais bus teigiamas, o vartotojai turėtų sekti, kokias kainas siūlo skirtingi tiekėjai ir „daryti išmanesnius sprendimus“.
Per pastarąją savaitę fiksuotų planų kainas sumažino visi nepriklausomi tiekėjai. Lietuvos energetikos agentūros (LEA) duomenimis, „Ignitis“ per savaitę kainas vidutiniškai sumažino 3 centais už kilovatvalandę (8 proc.), „Enefit“ – 1 centu (3 proc.), „Elektrum Lietuva“ – 5 centais (15 proc.).
Sausio 24 dienos duomenimis, vienos laiko zonos „Elektrum Lietuvos“ kaina (36 mėnesių plano) siekė 27,8 cento, „Enefit“ (36 mėnesių) – 33,1 cento. „Ignitis“ savo interneto svetainėje skelbia, jog 24 mėnesių plano elektros kilovatvalandės kaina siekia 30,9 cento.
Elektros tiekėją yra pasirinkę 70 proc. visų buitinių vartotojų.