• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neseniai su dukrele sunegalavome. Nelabai stipriai, tad apsilankėme poliklinikoje pas šeimos gydytoją. Ji paskyrė vaistų. Tik grįžusi namo iš karto puoliau prie interneto, norėdama išsiaiškinti, kas tai per vaistai.

REKLAMA
REKLAMA

Savaime suprantama, pasidalinau mintimis su vieno forumo dalyvėmis, sulaukiau nemažai patarimų...

REKLAMA

Taip benaršant po virtualaus pasaulio platybes man dingtelėjo mintis − kodėl mes labiau nei specialistai pasitikime nepažįstamų ar menkai pažįstamų žmonių patarimais. Kodėl augindamos savo mažiukus, iškilus klausimams apie sveikatą ir ne tik, atsakymų ieškome vėlgi internete?

Kol mažoji miegojo, panaršiau keliuose forumuose. Ir ko tik ten nėra... Viename perskaičiau mamos pagalbos šauksmą: „Mano vaikelis (8 mėn.) prarijo 15 dydžio ploną vestuvinį žiedą. Ką daryti? Man panika“.

REKLAMA
REKLAMA

Įdomu būtų sužinoti, ką darė mamytė, nes komentatorių nuomonės išsiskyrė: pusė jų patarė nusiraminti, nes žiedas pasišalins su išmatomis, kiti gi siūlė nieko nelaukti ir vežti operuoti.

„Ar galima metų ir 8 mėnesių vaikui dėti garstyčių lapelius? Pas gydytoją eisime tik rytoj, bet garstyčias galėčiau jau šiandien uždėti?“. „Mano mažylei pakilo temperatūra iki 39. Ką daryti? Patarkite greičiau, nėra laiko“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nieko sau, galvoju, laiko paskambinti gydytojai nėra, o įjungti kompiuterį − į valias? Dar galima suprasti, kai forume aptarinėjamas gydytojo paskirtas gydymas ar vaistai. Tokiu atveju gali sužinoti, tarkim, kokį šalutinį poveikį gali turėti vaistai ir t.t. Tačiau daugelyje forumų klausimai užduodami tokie, atsakymus į kuriuos žino tik specialistai.

REKLAMA

Vieno tinklalapio forume perskaičiau tokį dialogą: „Vaikas susirgo, gydomės tuo ir tuo, gydytoja skyrė vaistų, liepė daryti tą ir tą...“ Po to pasipila “protingųjų" patarimai, kam paisote gydytojos nurodymų, tai visiška nesąmonė“.

Net nežinau, ar čia žmonės taip gydytojais nusivylę, ar jų bijo. Na, bet ir aš pati, pamenu, kai laukiausi, naršiau po internetą ir kiekvienas apsilankymas pas gydytoją prasidėdavo nuo frazės: „O internete skaičiau...“

REKLAMA

Ir vieną kartą mano gydytoja neišlaikė: “]“Ar jūs veikti daugiau neturite ką?“. Pasirodo, tą dieną visos jos pacientės vizitą pradėjo nuo panašios frazės. Ne juokais supykusi gydytoja retoriškai manęs paklausė: „Kai interneto „skirti“ vaistai nepadės, o dar blogiau − sukels komplikacijų, kurgi tada, mano miela, kreipsiesi. Nieko neatsakiau, tačiau aiškiai žinojau atsakymą: „Į gydytoją“...

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aistė iš Kauno,

metukų mažylės mama

Psichologo požiūris

Kai apsilankote su vaiku pas gydytoją, gaunate tikslius nurodymus, kaip turėtumėte elgtis. Ir čia jau pats turite nuspręsti − vykdysite juos ar ne. Lengva tai atrodo tik iš pirmo žvilgsnio. Tuo tarpu internete gaunate neapibrėžtus atsakymus, kurie sudaro iliuziją, jog pats kontroliuojate gydymo strategiją. Be to, patarimus dalija tokie patys tėvai, ir psichologiškai juos yra lengviau priimti, lengviau jų paklausyti.

Savaime suprantama, kad šiuolaikinė visuomenė, kur virtualus gali būti net ir seksas, be interneto jau nebeįsivaizduoja savo gyvenimo. Tačiau vis dėlto net jei vaiko sveikatą aptarinėjate forume, nepamirškite vieno − pasitarti ar kreiptis pagalbos į savo šeimos gydytoją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų