Vidutinė metinė infliacija kovą siekė 8 proc., o kovą, palyginti su vasariu, vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 2,4 proc.
Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo degalų ir tepalų, šilumos energijos, kietojo kuro, pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, duonos ir grūdų produktų, dujų, daržovių, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų paslaugų, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų, elektros energijos kainų padidėjimas bei keleivių vežimo oro transportu paslaugų kainų sumažėjimas.
Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 17,9 proc., paslaugų – 10,5 proc.
Infliacijos augimui per mėnesį daugiausia įtakos turėjo degalų ir tepalų, drabužių, duonos ir grūdų produktų, pieno ir jo produktų, sūrio, kiaušinių, avalynės, mėsos ir jos produktų, aliejaus ir riebalų kainų padidėjimas. Vartojimo prekių kainos per mėnesį padidėjo 3 proc., paslaugų – 0,8 proc.
Transporto prekių ir paslaugų kainos per mėnesį padidėjo 7,5 proc. Pokytį lėmė dyzelinių degalų (22,5 proc.), benzino (14,1 proc.), suskystintų dujų (2,2 proc.), automobilių techninės priežiūros ir remonto (1 proc.) kainų padidėjimas.
Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos padidėjo 2,5 proc. Labiausiai kito kai kurių šviežių vaisių ir daržovių kainos, brango grūdų dribsniai, sviestas, cukrus, bet atpigo užšaldytos daržovės, šviežios ar atšaldytos jūros gėrybės, pievagrybiai, šviežia ar atšaldyta žuvis.
Dėl naujų pavasario sezono kolekcijų drabužių ir avalynės kainos padidėjo 6,8 proc.