• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Juokas praturtina ne tik mūsų vidinį pasaulį, tačiau ir gerina fizinę sveikatą ar net pagydo nuo ligų. Juoko jogos trenerė Kristina Laučienė sako, jog vedant šiuos užsiėmimus įvyksta neįtikėtinų dalykų: žmonės iš naujo atranda save, atsikrato visą gyvenimą kamavusių kompleksų ar netgi išsilaisvina nuo depresijos.

Juokas praturtina ne tik mūsų vidinį pasaulį, tačiau ir gerina fizinę sveikatą ar net pagydo nuo ligų. Juoko jogos trenerė Kristina Laučienė sako, jog vedant šiuos užsiėmimus įvyksta neįtikėtinų dalykų: žmonės iš naujo atranda save, atsikrato visą gyvenimą kamavusių kompleksų ar netgi išsilaisvina nuo depresijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Juoko jogos trenerė Kristina Laučienė plačiau pasakoja apie juoko jogos užsiėmimus ir jų poveikį sveikatai.

REKLAMA

– Papasakokite, kaip atrodo Jūsų vedami juoko jogos užsiėmimai?

– Žmonės, kuriems tai yra visiškai nauja, atėję į užsiėmimus dažniausiai sutrinka. Neretai yra galvojama, jog bus kažkoks žmogus, kuris jogos metu visus juokins, o dalyviams teliks linksmintis. Vis dėlto, nieko panašaus.

REKLAMA
REKLAMA

Jogoje mes juoką naudojame kaip pratimą, kartu kombinuojant ir kvėpavimo pratimus. Galima sakyti, kad šių pratimų metu iškvėpuojame visas neigiamas mintis, nuovargį, kas dažnai užsiėmimų metu perauga net į dūsavimą. Tuomet žmones pradeda stebėtis, kaip gera yra padūsauti, išsijuokti, giliai kvėpuoti – viską sukombinuoti vienu metu ir atsikratyti mus slegiančių neramumų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Kaip po tokių, daugeliui neįprastų užsiėmimų, reaguoja juoko jogos dalyviai?

– Daugelis žmonių po juoko jogos užsiėmimo stebisi, kiek, pasirodo, jie savyje turi kompleksų, kaip seniai yra kažkur pametę savo žaismingumą ir juose slypintį vidinį vaiką. Taip pat užsiėmimus visada baigiame meditacija, kada atsigulame, klausomės muzikos ir visiškai atsipalaiduojame. Tuomet žmonės net užmiega, kadangi jogos metu, kuri trunka pusantros valandos, būna stipri fizinė iškrova, o kvėpavimo pratimai sudegina ir daug kalorijų.

REKLAMA

Taigi, kiekvieną kartą po meditacijos iš žmonių išgirstu vis kažką naujo, vis skirtingų vidinių pokyčių. Ypatingai įsiminė, kada viena mergina stebėjosi, kaip ją po jogos aplankė neapsakoma ramybė ir poilsio jausmas, kadangi vykstant juoko jogai kvailiojome, juokėmės, o po visko – vidinis nusiraminimas ir lyg naujos energijos banga.

REKLAMA

– Kaip pavyksta juoko jogos sesijos metu padėti žmonėms pamiršti susikaustymą?

– Be abejo, ne paslaptis, kad žmonės nuolatos kuklinasi, ypatingai per tokius aužsiėmimus, kada tenka daryti neįprastus dalykus. Neretai pradedama bijoti apsijuokti ir atrodyti kvailai, juk kasdien įprasta slėptis po rimtumo kaukėmis, tačiau, kaip aš sakau, juokas pralaužia ledus visuose situacijose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi, sakyčiau, kad laisviausiai besijaučiantys ir atviri yra senjorai, maždaug nuo 65 metų, tačiau griežtai nustatyti amžiaus ribas sudėtinga, kadangi žmonės ypatingai įvairūs ir tas susikaustymas labai priklauso nuo paties žmogaus gyvenimo būdo, vidinio pasaulio, minčių tėkmės.

Taip pat dauguma yra linkę nuolatos viską planuoti, mąstyti, dėliotis dienotvarkę, o juoko jogos metu mentalinis protas visiškai išjungiamas ir žmogus, kuris yra pripratęs visą laiką mąstyti, sutrinka, kadangi nebelieka minčių. Visgi, palaipsniui tas pasimetimas perauga į atsipalaidavimą bei juoką, ko jogos metu ir siekiame.

REKLAMA

– Kaip atrodo juoko jogos metu praktikuojami juoko pratimai?

– Tai yra speciali pratimų grupė, sudaryta, kad išmoktum tam tikro kvėpavimo ir iškvėpuotum viską, kas tau nepatogu, kelia nerimą, jog surastum tai, ką pametei: veido išraišką, šypseną, žaismingumą, tikrąjį save. Taip pat mokomės, kaip juoką paversi kvėpavimu, atliekant įvairius pratimus, su „ha“, „ho“ ir kitais garsais.

REKLAMA

– Kokią įtaką juoko joga daro žmogaus sveikatai?

– Nors atrodo, kad juoko joga didžiausią naudą turėtų duoti psichologinei sveikatai, vis dėlto, sakyčiau, kad tiek fizinei, tiek emocinei ji reikalinga vienodai. Kūnas yra mūsų įrankis, per kurį skleidžiame juoką, kvėpuojame ir be sveiko fizinio kūno dvasinės pamokos naudos pasiekti nesugebėsime. Taip pat, kaip žinia, nuo neigiamų minčių ir apkrauto informacijos pertekliaus mūsų vidaus ilgainiui prasideda ir fizinės ligos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbant konkrečiai apie sveikatą, juoko jogos metu smegenis ir visą organizmą puikiai aprūpiname deguonimi, taip pat daugeliui žmonių padidėja produktyvumas. Be to, tokių užsiėmimų metu išsiskiria hormonai, kurie veikia kaip nuskausminamieji, yra mažinamas cukraus kiekis kraujyje bei normalizuojamas kraujo spaudimas. Taip pat gaminasi vitaminas C ir endorfinas. 

REKLAMA

Buvo atvejų, kada žmonės atėjo sirgdami depresija, tačiau jau po pirmųjų apsilankymų tvirtino, jog jiems nebereikalingi antidepresantai. Žinoma, nesu medikė, tačiau kalbu apie mano matytus realius žmonių pokyčius, kurie jų gyvenimą pakeitė iš esmės.

Užsiimant šia praktika reguliariai, galime tikėtis tiek fizinės, tiek psichinės sveikatos pagerėjimo. Nuolat stimuliuojant hormono endorfino išsiskyrimą, gerėja nuotaika, ko pasekoje mažėja nerimo bei nuovargio. Išmokdamas keisti savo būsenas, žmogus išmoksta keisti savo gyvenimą. Jo sąmonė ima planuoti ne tai, kas gali nepavykti, o kas gali pavykti. Veikdamas kitaip nei įprastai, ir įgyvendindamas savo tikruosius troškimus, ima pasitikėti labiau savimi bei aplinkiniais. Juoko joga – tai lyg savęs paruošimas laimei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų