Generalinis prokuroras su keliuose vykstančiu karu žada kovoti netradicinėmis priemonėmis. Pasigirdus nuogąstavimams, kad įstatymų leidėjai gali sušvelninti neseniai įvestas griežtesnes bausmes kelių chuliganams, premjeras sako tam nepritariantis.
Tuo tarpu naujos redakcijos Administracinių teisės pažeidimų kodeksą rengiančios specialios darbo grupės vadovas aiškina, jog apie jokių bausmių švelninimą kol kas nėra nė kalbos.
Naująjį administracinių teisės pažeidimų kodeksą rengiančios darbo grupės vadovas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas pripažįsta, kad dabartiniame projekto variante numatytos švelnesnės nuobaudos Kelių eismo taisyklių pažeidėjams, nei tos, kurios taikomos dabar, tačiau tai nereiškia, jog tokios nuostatos būsimajame kodekse bus paliktos.
Naujienų portalui „Balsas.lt“ J. Sabatauskas paaiškino, kad kol kas tegalima kalbėti apie niekur neregistruotą pirminį įstatymo variantą. Pasak jo, naujojo kodekso projektą dar 2005 metais Seimui pateikė Vyriausybė. Projektas susilaukė daugybės pastabų, todėl jam tobulinti buvo sudaryta speciali darbo grupė. Pasak J. Sabatausko, svarstant įstatymo skyrių, numatantį atsakomybę už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, buvo konsultuojamasi su suinteresuotų žinybų specialistais.
Parlamentaras sakė, kad ši įstatymo dalis buvo aprobuota 2006 metų liepos mėnesį. Tuo tarpu dabar galiojančio kodekso pataisos, numatančios gerokai griežtesnes bausmes eismo taisyklių pažeidėjams, buvo priimtos tik pernai. „Dabar mes vėl paprašėme visų suinteresuotų žinybų pateikti savo pastabas. Jas apsvarstysime dar kartą ir tik tuomet įstatymo projektas bus įregistruotas“, - sakė darbo grupės vadovas.
Pasak J. Sabatausko, darbo grupė kol kas nėra gavusi Susisiekimo ministerijos pastabų. Tuo tarpu dienraštis „Lietuvos rytas“ šiandien skelbia, kad šios ministerijos Saugaus eismo departamentas jau yra parengęs specialią pažymą, kurioje nuogąstaujama, kad sušvelninus bausmes, padėtis keliuose vėl gali pablogėti.
Dėl dar neįregistruoto įstatymo projekto kilęs ažiotažas nepaliko nuošalyje ir premjero Gedmino Kirkilo. Šiandien „Žinių radijui“ jis sakė manąs, kad šiuo metu švelninti nuobaudų nereikėtų. „Griežtos priemonės šioje srityje davė pozityvių rezultatų", - sakė Vyriausybės vadovas, pridurdamas, kad nelaimingų atsitikimų keliuose sumažėjo trečdaliu.
Tuo tarpu generalinis prokuroras Algimantas Valantinas mano, kad padėtis Lietuvoje tebėra sunki ir kovoje su keliuose vykstančiu karu žada naudoti netradicines priemones. Pasak Generalinės prokuratūros pranešimo, jos vadovas praėjusį penktadienį vykusiame kolegijos posėdyje tvirtino, kad dabartinės kelių eismo priežiūros priemonės laukiamų rezultatų neduoda. Pasak jo, padėtis tebėra bloga: pernai keliuose žuvo 739 žmonės, 8234 buvo sužeisti.
Generalinė prokuratūra taip pat pranešė, jog nuo šiol į skaudžiausių eismo nelaimių vietas planuojama siųsti profesionaliausių prokurorų ir ekspertų grupes. Tokių priemonių imamasi Seimui priėmus nutarimą, kuriuo ikiteisminių tyrimų dėl kelių eismo saugumo taisyklių pažeidimo organizavimas ir vadovavimas jiems laikomas prioritetine prokuratūros veiklos sritimi.
Generalinės prokuratūros atstovė Aurelija Juodytė naujienų portalui „Balsas.lt“ sakė, kad prokurorai į eismo įvykius nevykdavo nuo 2003 metų, kuomet tokių atvejų tyrimas buvo perduotas policijai.
Naujos redakcijos Administracinių teisės pažeidimų kodeksą Seimas greičiausiai priims tik rudens sesijoje. Tačiau jis neįsigalios tol, kol nebus priimtas Administracinio proceso kodeksas – visiškai naujas dokumentas, kurio dar neparengė Vyriausybės darbo grupė.
„Taigi, kalbame apie tolimą ateitį, kuri bus po metų, dvejų ar trejų“ - sakė J. Sabatauskas.
Administracinių teisės pažeidimų kodeksas yra bene dažniausiai taisomas Lietuvos įstatymas.