Atlikus gyventojų apklausą paaiškėjo, kad parlamentarų galimos korupcijos skandalas atgrasė rinkėjus nuo kyšininkavimu įtariamų Seimo narių ir jų atstovaujamų partijų.
Tai rodo sociologinės apklausos, kurią BNS užsakymu atliko Rinkos analizės ir tyrimo grupė RAIT, rezultatai
Paklausti, kokią įtaką balsavimui rudenį per Seimo rinkimus turės informacija apie galimą kai kurių parlamentarų korupciją, 40,2 proc. respondentų nurodė neketinantys balsuoti už tuos asmenis, kuriems bus pateikti įtarimai, o 19,3 proc. apklaustųjų teigė, kad Seimo rinkimuose nebalsuos už tas partijas, kurių atstovams bus pateikti įtarimai.
23,6 proc. dalyvavusiųjų apklausoje rinkimų teisę turinčių respondentų nurodė, kad informacija apie galimą kai kurių parlamentarų korupciją neturės jokios įtakos jų balsavimui per rudenį vyksiančius Seimo rinkimus.
13,2 proc. dalyvavusiųjų apklausoje vyresnių nei 18 metų respondentų iš viso neketina balsuoti ateinančiuose Seimo rinkimuose. 3,7 proc. apklausos dalyvių nepateikė atsakymo į šį klausimą.
Per liepos 8-11 dienomis vykusį reprezentatyvų tyrimą buvo apklausti 1044 balsavimo teisę turintys 18-74 metų amžiaus respondentai.
Teisėsaugininkai įtaria, kad parlamentarai - socialdemokratas Vytenis Andriukaitis, socialliberalas Vytautas Kvietkauskas ir konservatorius Arvydas Vidžiūnas - galėjo paimti 25-90 tūkst. litų kyšius iš verslininko už įtaką priimant įvairius teisės aktus.
Seimas atmetė prokurorų prašymą panaikinti šių parlamentarų neliečiamybę ir leisti patraukti juos baudžiamojon atsakomybėn, tačiau jie patys atsisakė parlamentarų mandatų, o V.Kvietkauskas buvo pašalintas iš Naujosios sąjungos.
Teisėsaugininkų medžiagoje taip pat minimi keturi parlamentarai liberalcentristai, tačiau jiems jokie įtarimai nėra pareikšti. Seimo Antikorupcijos komisijos nariai pareiškė turį pagrindo įtarti, jog minėtieji parlamentarai galėjo pažeisti Seimo nario etiką ir sukelti viešųjų ir privačių interesų konfliktą.
Seimo rinkimai įvyks rudenį.
BNS