Du trečdaliai Lietuvos gyventojų ir pusė verslininkų mano, kad korupcija šalyje yra pernelyg įsigalėjusi, rodo tyrimas.
Visuomenės apklausos duomenimis, trečdalis Lietuvos gyventojų ir maždaug pusė verslininkų mano, kad korupcijos reiškinio nevertėtų pernelyg sureikšminti, nes jis paplitęs visose valstybėse arba pasitaiko tik atskirų korupcijos faktų.
Kita apklaustųjų dalis - 65 proc. gyventojų ir 52 proc. verslininkų - vis dėlto linkę griežčiau vertinti korupcijos paplitimą ir mano, kad šis reiškinys yra pernelyg įsigalėjęs.
Dauguma apklaustųjų mano, kad korupcijos priežastys yra valdininkų atsakomybės ir atskaitomybės stoka, biurokratizmas, ir tik maždaug kas ketvirtas mano, kad stinga pačios visuomenės aktyvumo kovojant su korupcija.
Pirmą kartą už Vyriausybės skirtas lėšas atlikto korupcijos Lietuvoje sociologinio tyrimo rezultatai pirmadienį (03.03) buvo pristatyti Vyriausybei, pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
Tyrimu buvo siekta nustatyti, kokia yra Lietuvos žmonių nuomonė apie korupcijos paplitimo lygį valstybėje bei kokiose situacijose žmonės akivaizdžiai susiduria su korupcijos apraiškomis.
Šį projektą inicijavo STT, reprezentatyvią Lietuvos gyventojų ir įmonių vadovų apklausas atliko rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanija "Spinter", duomenis išanalizavo ir apibendrino tarptautinės organizacijos “Transparency International" Lietuvos skyrius.
Išsamūs tyrimo rezultatai bus pristatyti antradienį Vilniuje. Šiame renginyje bus pristatytas ir dar vienas tyrimas - "Transparency International" Lietuvos skyriaus atliktas tyrimas “Korupcijos žemėlapis Lietuvoje - 2002".
BNS