• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koronavirusui įsisukus į sporto klubus ir šokių mokyklas, jų lankytojai ėmė nerimauti dėl turimų abonementų. Sporto įstaigos užveria duris, o lankytojų narystę sustabdo. Vėliau, vėl atvėrę duris narystes pratęsia. Tačiau Vartotojų teisių tarnyba pastebi, kad skundų skaičius koronaviruso pandemijos metu dėl sporto įstaigų išaugo, tarpusavyje joms ir lankytojams susitarti neišeina.

Koronavirusui įsisukus į sporto klubus ir šokių mokyklas, jų lankytojai ėmė nerimauti dėl turimų abonementų. Sporto įstaigos užveria duris, o lankytojų narystę sustabdo. Vėliau, vėl atvėrę duris narystes pratęsia. Tačiau Vartotojų teisių tarnyba pastebi, kad skundų skaičius koronaviruso pandemijos metu dėl sporto įstaigų išaugo, tarpusavyje joms ir lankytojams susitarti neišeina.

REKLAMA

Vilniaus sporto klubas „Gym“ praėjusią savaitę pranešė, kad koronavirusas buvo nustatytas trenerei ir keliems klientams.

„Į situaciją reagavome iš karto. Visiems grupinių treniruočių treneriams atlikome testus – visų rezultatai neigiami. Visi užsikrėtę asmenys yra izoliuoti, jų kontaktai žinomi ir buvo nedelsiant perduoti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC).

Visos patalpos po įvykio buvo nedelsiant išvalytos ir išdezinfekuotos. Visi su veikla susiję sprendimai yra suderinti su NVSC. Šiuo metu situacija valdoma – įvertinus situaciją NVSC patvirtino, kad sporto klube sportuoti saugu. Tad lankytojai yra laukiami, tačiau prašome jų laikytis atstumo“, – teigė sporto klubo atstovai.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jų, lankytojai, kurie turėjo kontaktą su sergančiu asmeniu, šiuo metu yra saviizoliacijoje.

„Kai jie bus visiškai pasveikę ir NVSC panaikins jiems saviizoliaciją klientai galės vėl lankytis sporto klube ir abonementai jiems bus pratęsti. Nepaisant viruso protrūkio, kiti lankytojai neišsigando. Jie ir toliau sportuoja“, – pastebėjo sporto klubo atstovai.

REKLAMA

Šokių mokykloje „City dance“ užpraėjusią savaitę taip pat buvo užfiksuotas koronaviruso protrūkis. Socialiniame tinkle „Facebook“ sporto įstaiga pranešė, kad veiklos nevykdys 2 savaites.

„Pranešame, kad šokių mokykla karantinuojama 2 savaitėms. Dalis pamokų vyks nuotoliniu būdu.

Tačiau tokio pobūdžio šokių pamokos neprivalomos. Tie, kurie nenori mokytis virtualioje aplinkoje, kviečiami grįžti mokytis po karantino. Jiems abonementai bus pratęsti“, – rašė šokių mokyklos atstovai.

REKLAMA
REKLAMA

NVSC penktadienio duomenimis, per užpraėjusią parą Vilniaus apskrityje 3 antriniai atvejai buvo patvirtinti ansamblio „Lietuva“ protrūkyje. Iš šiame protrūkyje jau užfiksuoti 39 atvejai. 4 atvejai, fiksuoti per vakar parą, yra siejami su protrūkiu „Šokio harmonija“ iš jų 3 atvejai taip pat siejami su protrūkiu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente. Iš viso su šiuo protrūkiu siejama 13 atvejų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per pusmetį daugiau nei 100 skundų

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) teigė, kad per pirmąjį metų pusmetį sulaukė daugiau nei 100 vartotojų kreipimųsi dėl sporto įstaigų.

„Dažniausiai vartotojai kreipiasi dėl vienašališko sporto klubų sutarčių pratęsimo arba vartotojų keliamo reikalavimo nutraukti paslaugų teikimo sutartis“, – teigė VVTAT atsiųstame komentare.

REKLAMA

Tarnyba pažymi, kad kiekvienu konkrečiu atveju svarbu įvertinti, dėl kokių konkrečių paslaugų sąlygų yra susitarta tarp vartotojo ir paslaugų teikėjo.

„Svarbu įvertinti, ar sutartyje nėra aptartos nenugalimos jėgos aplinkybės ar šalių nenumatytos aplinkybės, ar nėra aptarta sąlygų dėl paslaugų teikimo dėl nuo paslaugų teikėjo nepriklausančių aplinkybių ir pan.

Jei minėtos aplinkybės sutartyje neaptartos, ir paslaugų teikėjas buvo arba yra sustabdęs veiklą ir neteikė arba neteikia paslaugų pagal sudarytą sutartį, vartotojas turi teisę nemokėti sutartyje sutarto mokesčio už tą laikotarpį, kuriuo metu negalėjo naudotis paslaugomis“, – aiškina VVTAT.

REKLAMA

Anot tarnybos, paslaugų teikėjas gali vartotojui siūlyti pratęsti abonemento sutartį dėl sporto klubo paslaugų teikimo tiek, kiek negalėjo teikti paslaugų.

„Tačiau kiekvienu atveju toks pasiūlymas turi būti individualiai aptartas su vartotoju. Jei vartotojas nesutinka su sutarties pratęsimu ir jam nėra aktualu gauti paslaugas pratęsus sutartį, vartotojas gali atsisakyti sutarties pratęsimo ir prašyti nutraukti sutartį pasibaigus sutartyje numatytam galiojimo terminui“, – pastebėjo VVTAT.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarnybos teigimu, vartotojui ir paslaugų teikėjui nepavykus rasti bendro sprendimo, vadovaujantis Vartotojų teisių apsaugos įstatymo nuostatomis, vartotojas pirmiausia turėtų raštu kreiptis į paslaugos teikėją raštiška pretenzija ir išdėstyti savo keliamą reikalavimą.

„Paslaugų teikėjas privalo neatlygintinai išnagrinėti vartotojo kreipimąsi ir, kai nesutinka su vartotojo reikalavimais, privalo ne vėliau kaip per 14 dienų nuo vartotojo kreipimosi gavimo dienos pateikti vartotojui išsamų motyvuotą rašytinį atsakymą, pagrįstą dokumentais.

REKLAMA

Vartotojui negavus paslaugos teikėjo atsakymo arba gavus atsakymą, kuris vartotojo netenkina, vartotojas turi teisę kreiptis į VVTAT dėl ginčo sprendimo. Kartu su prašymu VVTAT turėtų būti pateikiamos prašyme išdėstytas aplinkybes patvirtinančių dokumentų kopijos (pavyzdžiui, pinigų sumokėjimą už paslaugą patvirtinančio dokumento kopija, kreipimosi į paslaugos teikėją kopija, paslaugos teikėjo atsakymo kopija, sutarties kopija ir kitų turimų dokumentų kopijos)“ – aiškino VVTAT.

REKLAMA

Grupinių užsiėmimų ragina atsisakyti

Daugėjant susijusių užsikrėtimo atvejų, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai atkreipia dėmesį ir ragina tiek tokias paslaugas teikiančius, tiek užsiėmimus lankančius pasverti rizikas.

NVSC paslaugų teikėjams rekomenduoja paslaugas teikti tik pasitarus su visuomenės sveikatos specialistais ir ėmusis maksimalių infekcijos kontrolės prevencijos priemonių. Jei to negalima užtikrinti – laikinai paslaugas stabdyti. Tuo metu, žmonėms siūloma patiems įsivertinti individualią riziką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paslaugas teikiantys turėtų įvertinti lankytojų srautus, užtikrinti, kad būtų išlaikomi atstumai, patalpos dezinfekuojamos. Grupinių treniruočių išvis rekomenduojama neorganizuoti. Lankytojai turėtų naudotis tik prieš naudojimą dezinfekuotais treniruokliais ir kitu sporto inventoriumi, įsitikinti, ar inventorius dezinfekuotas.

Taip pat patys lankytojai turėtų griežtai paisyti atstumų ribojimo. Žinoma, ypatingai svarbu, kad žmonės, kurie jaučia COVID-19 būdingus simptomus, išvis į tokias vietas neitų, o jose nedirbtų asmenys, jaučiantys bent menkiausius peršalimui būdingus simptomus.

„Patys lankytojai, gaunantys paslaugas, turėtų įvertinti, kaip toje vietoje, į kurią eina, laikomasi infekcijų kontrolės reikalavimų. Jeigu nesilaikoma – neiti. Kitaip tariant, patys lankytojai turi būti atsakingi ir reiklūs, kad užsiėmimai vyktų saugiomis sąlygomis. Tai reiškia – būtų išlaikyti atstumai, patalpos būtų vėdinamos, išvalytos, būtų pakankamai dezinfekcinio skysčio stotelių. Aš asmeniškai į tokių priemonių neužtikrinančią vietą tiesiog neičiau“, – sakė NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų