• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kartais kontracepcija ir šeimos planavimas yra vartojami kaip sinonimai, tačiau tai nėra tas pats.

REKLAMA
REKLAMA

Esminis skirtumas tarp jų yra tas, kad šeimos planavimas, kaip ir pavadinimas sako, yra taikomas šeimos gyvenime (arba kai pora yra pastoviuose santykiuose), ir apima iš anksto suplanuotą veiksmų visumą, siekiant ne tik atidėti nėštumą, tačiau ir pastoti, tuo tarpu kontracepcijos objektas yra tik nėštumo išvengimas, nepriklausomai nuo to ar pora yra pastoviuose santykiuose, ar atsitiktiniuose.

REKLAMA

Kontracepcija daugelyje šalių buvo ir yra labai skirtingai ir kontroversiškai vertinama, priklausomai nuo kultūrinių vertybių ir religinių pažiūrų.

Nuo seniausių laikų žmonės taikė įvairius būdus nėštumui išvengti. Jau antikos laikais žinota apie kalendorinį metodą, senovės kinai, pastebėję, kad nuo spermos, išsiliejusios pakartotos sueities metu, pastoja mažai moterų, todėl pirmą kartą spermą išliedavo kitur – ant moters pilvo, krūtų, į burną ir panašiai.

REKLAMA
REKLAMA

Jau Viduramžiais naudotos priemonės, kurias dabar vadiname prezervatyvais, tik vietoje gumos, kurios tuo metu nebuvo, naudotos kitos medžiagos.

Kontracepcijos patikimumas (efektyvumas) visada buvo ir yra aktualus. Taip pat akcentuojamas kontraceptikų saugumo klausimas: hormoninės kontracepcijos žala moters organizmui, abortų, sterilizacijos pasekmės.

Įdomu pastebėti, kad poros, nenaudojančios jokių kontracepcijos priemonių, per metus pastoja apie 85 proc. atvejų (su sąlyga, kad pora mylisi vidutiniškai 2 kartus per savaitę, o moteris per metus turi 13 ciklų).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų