• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

1992 m. spalio 25 d. Lietuvos piliečiai referendume priėmė dabartinę Lietuvos Respublikos Konstituciją. Konstitucija – tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos pagrindus.

REKLAMA
REKLAMA

Rugsėjo 29 d. pirmą kartą Lietuvos istorijoje organizuotas Konstitucijos egzaminas buvo skirtas ne tik įprasminti Konstitucijos 15-ąjį gimtadienį, bet ir atkreipti visuomenės bei politikų dėmesį į svarbiausią šalies teisinį dokumentą.

REKLAMA

Egzamino dieną į savivaldybių paskirtas sales pasitikrinti žinių atėjo per 800 šalies gyventojų. Kiti į Konstitucijos egzaminui parengto testo klausimus galėjo atsakyti savarankiškai, tiesiog namuose. Testas buvo paskelbtas internete. Daugelis gyventojų vėliau apgailestavo neatėję laikyti egzamino, mat testo klausimai jiems pasirodė gana lengvi. Savarankiškai testą laikę gyventojai negalės varžytis ir dėl geriausiai Konstituciją išmanančių piliečių vardo. Finaliniame etape, kuris vyks spalio 20 d. 11 val. Vilniuje, Teisingumo ministerijos salėje, rungsis tik tie, kurie jau pripažinti egzamino laimėtojais savo savivaldybėje.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau iniciatyva pasitikrinti savo žinias sparčiai plečiasi. Pirmosios šią idėją ėmėsi įgyvendinti kai kurios savivaldybės, pasiūliusios po Konstitucijos egzamino likusius nepanaudotus testus mokykloms, savivaldybių darbuotojams. Iki šiol žinias papildomai jau pasitikrino šimtai gyventojų. Projekto organizatoriai kone kasdien sulaukia aktyvių piliečių skambučių, laiškų, kurie dėkoja už surengtą egzaminą, pačią projekto idėją, praneša, kad taip pat prisijungė prie egzamino dalyvių ir užpildė testą, siūlo, kaip įtraukti pasyvesnes visuomenės grupes. Taigi Konstitucijos egzaminas vyksta toliau nesiekiant garsinti dalyvavusiųjų skaičių ar jų parodytas žinias.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šią savaitę startavo dar vienas projektas, padėsiantis skleisti žinias apie pagrindinį mūsų valstybės dokumentą- Konstituciją.

Konstitucijos egzamino rengėjai pasirašė sutartį su viešąja įstaiga "Drąsinkime ateitį", kuri į projektą ketina papildomai įtraukti per 700 bendrojo lavinimo mokyklų ir gimnazijų.

REKLAMA

Didžiausias Lietuvoje visuomeninis projektas "Drąsinkime ateitį", Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija ir Lietuvos žurnalistų sąjunga kviečia spalio 25 d. būti pilietiškais ir švęsti Konstitucijos dieną.

Konstitucijos dienos proga planuojama organizuoti Konstitucijos egzaminą bendrojo lavinimo mokyklose. Moksleiviškas, jaunatviškas renginio pavadinimas - testas "Ką žinau apie savo šalį?".

REKLAMA

Testą sudaro 25 klausimai. Kiekvienas jų turi po keturis skirtingus atsakymų variantus, iš kurių vienas teisingas. Bandoma paklausti apie Lietuvos himną, kaip sudaroma santuoka, kokia yra valstybinė religija ir kitų klausimų. Šį testą Vilniuje, Konstitucijos egzamino metu, laikęs septintos klasės mokinys teigė, jog klausimai tikrai nesunkūs, o testą pats išsprendė greičiau nei per 10 minučių.

"Kai šalyje tiek visuotinio abejingumo, intrigų ir nesutarimų, turime atsigręžti į pradžią. Juk prieš daugiau nei 15 metų nekėlėme pilietinės tapatybės klausimo, eilė prie duonos neerzino, nes nebuvo kito pasirinkimo – tik kantrybė, neieškojome kelių svetur, o stengėmės išsaugoti ir puoselėti tai, ką turime brangiausio – laisvę, nepriklausomybę, tautą. Šiandien siekiame sukurti dar vieną pilietinę tradiciją, dar vieną išsiilgtos tautos vienybės simbolį, kuris Konstitucijos dieną burs mus prie lietuviškumo, pilietiškumo ir tautiškumo šaltinių", teigia "Drąsinkime ateitį" projektų vadovė Agnė Zalanskaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų