• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai „MG Baltic“ viceprezidentas Artūras Listavičius 2012 m. paskelbė stojantis į konservatorių gretas ir kandidatuojantis į Seimą, visuomenė nustebo, kaip partija atvėrė savo gretas stambių alkoholio gamintojų atstovui. Dar keisčiau šis žingsnis atrodo šių dienų kontekste, kai saugumas išaiškino „MG Baltic“ kėslus, siekiant daryti įtaką partijoms ir politikams.

23

Kai „MG Baltic“ viceprezidentas Artūras Listavičius 2012 m. paskelbė stojantis į konservatorių gretas ir kandidatuojantis į Seimą, visuomenė nustebo, kaip partija atvėrė savo gretas stambių alkoholio gamintojų atstovui. Dar keisčiau šis žingsnis atrodo šių dienų kontekste, kai saugumas išaiškino „MG Baltic“ kėslus, siekiant daryti įtaką partijoms ir politikams.

REKLAMA

Nuo 2001 m. „MG Baltic“ viceprezidento pareigas einantis A. Listavičius 2012 m. pretendavo į Seimą po Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sparneliu. Partijos gretas jis papildė 2012 m. kovą.

Valstybės saugumo departamentas pirmadienį išplatino medžiagą, kurioje pažymima, kaip koncernas „MG Baltic“ darė įtaką Lietuvos politinėms partijoms, politikams, valstybinėms institucijoms ir teisėsaugai.

Ryšių su alkoholiu neslėpė

Pats A. Listavičius Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktoje interesų deklaracijoje neslėpė savo ryšių su alkoholio verslu – paminėjo ir „MG Baltic“ užimamas pareigas, ir vadovavimą Alkoholiniais gėrimais prekiaujančių įmonių asociacijai.

REKLAMA
REKLAMA

2012-aisiais naujienų agentūros BNS paklaustas, ar nėra tiesiog vieno stambaus verslo koncerno deleguotas atstovas, siekiant lobistinių šio koncerno interesų, A. Listavičius teigė, kad jo sprendimas kandidatuoti rinkimuose ir tapti viešu asmeniu, kuomet viešai deklaruojami ryšiai su verslo įmonėmis, prieštarauja tokiai „sąmokslo teorijai“.

REKLAMA

Tiesa rinkimuose A. Listavičiui nepasisekė – vienmandatėje Akmenės-Joniškio apygardoje jis liko šeštas ir durys į Seimą užsivėrė.

Pats A. Listavičius portalui tv3.lt sakė vis dar esantis partijos nariu, tačiau susilaikė nuo bet kokių komentarų. 

Sukėlė bendrapartiečių pasipiktinimą

Toks griežtai alkoholio klausimais savo programoje pasisakiusių konservatorių žingsnis nustebino ir tuometinį partijos narį Naglį Puteikį, kuris šį partijos sprendimą tąkart vadino „piktu pokštu“.

REKLAMA
REKLAMA

„Už tai, kad aš kritikavau šį sprendimą viešai tarybos posėdžiuose, o aš jį kritikavau iš tokio kampo – 2012 m. Tėvynės sąjunga ėjo į rinkimus su griežtais alkoholio reklamos ribojimo šūkiais, – partijos vadai Kubilius ir Juknevičienė į mane tokiu žvilgsniu pasižiūrėjo, kad šimtui žmonių prezidiume buvo visiškai aišku, kaip partijos vadovybė reaguoja į tokią kritiką“, - tv3.lt pasakojo N. Puteikis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Juokais N. Puteikis prisimena priežastį, kuri esą pakišo A. Listavičiui koją rinkimuose. Jo teigimu, tuo metu naujasis konservatorius rinkiminę agitaciją Pakruojyje vykdė važinėdamas savo „Porsche Panamera“, nelabai tinkamu neasfaltuotiems keliams. Kadangi A. Listavičiaus automobilis vieškeliuose strigdavo, laimėjęs rinkimus jis žadėjo išasfaltuoti Pakruojo rajono vieškelius, kad nebraižytų jo „Porsche“ dugno.

REKLAMA

Tiesa, net ir tai nepadėjo jam išsiveržti į aukštumas rinkimuose, tačiau, kaip teigia N. Puteikis, vietiniai greitai pamėgo anekdotą apie A. Listavičiaus subraižytą mašinos dugną.

Konservatoriai grėsmių neįžvelgė

Tuometinis partijos pirmininkas Andrius Kubilius sakosi nematęs grėsmių, kad partijos gretas papildė su alkoholio pramone glaudžiai susijęs žmogus.

„Visų pirma, jo tėvas nuo seno (Juozas Listavičius Tėvynės sąjungai priklausė nuo 1993 m. – aut. past.) buvo Tėvynės sąjungos narys, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas ir iš tremtinių. Tai ta prasme šeima mums tikrai buvo garsi. Ir tuo požiūriu mums nebuvo kažkas tokio nežinomo ar nesuprantamo“, - tv3.lt kalbėjo A. Kubilius.

REKLAMA

Nors tuometinis partijos pirmininkas neatsimena aplinkybių, kaip A. Listavičius atėjo į partiją ir kandidatavo į Seimą, A. Kubilius teigia, jog tąkart partijai verslininkas nepasirodė labai pavojingas, nes „neatrodė, kad „MG Baltic“ gali kažkaip daryti tokias įtakas, kokias dabar pamatėme iš tų visų pažymų“.

Paklaustas, ar A. Listavičiaus kandidatavimas į Seimą nebuvo koncerno mėginimas infiltruoti savo žmogų į vieną didžiausių partijų, A. Kubilius nesiėmė to vertinti, tik patikino, kad jų bendravimas nutrūko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš negaliu taip to klausimo vertinti. Mes nejutome kažkokio bandymo A. Listavičiaus, kai jis buvo kandidatu, kad bandytų paveikti mūsų programą. Ir tas jo buvimas su mumis kartu nebuvo ilgalaikis, nepavykus jam laimėti rinkimų taip ir baigėsi visa bendrystė“, - pasakojo A. Kubilius.

Dosniai rėmė

Menka paslaptis, kad, kol tai buvo leidžiama, koncernas „MG Baltic“ politinėms partijoms eurų negailėjo. VRK duomenimis, 2006-2011 m. „MG Baltic“ konservatoriams paaukojo apie 102 tūkst. eurų – partijos veiklai verslininkai skyrė apie 68 tūkst. eurų, o politinėms kampanijoms atriekta apie 33,5 tūkst. eurų.

Palyginimui, Liberalų sąjūdžiui „MG Baltic“ 2006-2011 m. skyrė apie 86,3 tūkst. eurų.

Nuo 2012 m. sausio 1 d. įsigaliojo draudimas juridiniams asmenims remti politines partijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų