• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konservatoriai, susitikę su partnerių opozicijoje liberalcentristų vadovybe, nusprendė nenutraukti bendradarbiavimo su Liberalų ir centro sąjunga, kurios lyderis Artūras Zuokas pateko kontroversijon dėl netiesioginių įtarinėjimų korupcija.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip BNS patvirtino opozicijos lyderis Andrius Kubilius, penktadienį susitikime su liberalcentristų frakcijos vadovybe "buvo pasikeista požiūriais apie esamą situaciją ir nuspręsta dirbti toliau".

REKLAMA

"Lauksime, kol komisija nustatys (įtarimų korupcija pagrįstumą -BNS), o toliau tikimės bendradarbiauti su liberalcentristais sąžiningos politikos kryptimi", - sakė opozicijos lyderis.

Opozicijos lyderis anksčiau yra viešai pareiškęs, kad konservatorių bendradarbiavimui su liberalcentristais ima trukdyti "abonentiniai" reikalai.

REKLAMA
REKLAMA

"Mums kelia nerimą liberalcentristų partijos lyderio Artūro Zuoko reikalai. Tokia, sakyčiau, neaiški situacija, "abonentiniai" reikalai ima labai rimtai trukdyti mūsų partijų bendradarbiavimui", - yra sakęs A. Kubilius.

Abejoti dėl tolimesnio bendradarbiavimo su liberalcentristais konservatoriai buvo pradėję LNK televizijos žinioms parodžius reportažus, kuriuose metamas šešėlis Vilniaus savivaldybės veiklos skaidrumui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LNK žinių reportažuose buvo nuorodų į dokumentus, kaip teigta - įmonių grupės "Rubicon group" "juodosios" buhalterijos įrašus, esą liudijančius, jog "abonentu" vadinamam asmeniui buvo mokami pinigai už Vilniaus miesto savivaldybės priimamus sprendimus, palankius "Rubicon" grupės įmonėms.

REKLAMA

Vilniaus meras A. Zuokas, reaguodamas į LNK pranešimus, privataus kaltinimo tvarka kreipėsi į teismą dėl šmeižto. A.Zuoko nuomone, reportažais buvo bandoma sąmoningai sudaryti įspūdį, jog jis yra tas Vilniaus miesto savivaldybėje tariamai dirbantis "abonentas".

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie galimai neskaidrią Vilniaus miesto savivaldybės veiklą, korupcijos apraiškų savivaldybėje pradėjo ieškoti ir ketvirtadienį opozicinių liberaldemokratų iniciatyva sudaryta Seimo komisija.

REKLAMA

Nustačiusi žiniasklaidos pranešimų apie korupciją Vilniaus miesto savivaldybėje pagrįstumą, Seimo komisija turės įvertinti, ar miesto mero, savivaldybės tarybos narių bei savivaldybės administracijos darbuotojų veiksmais nebuvo pažeisti teisės aktai, tarnybinė etika bei viešųjų ir privačių interesų derinimo principai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komisijai taipogi pavesta išsiaiškinti, ar Vilniaus meras A. Zuokas protegavo bendrovę "Eksimeta", siekiančią įkurti Maskvoje Lietuvos prekybos namus.

Liberaldemokratai inicijavo komisijos sudarymą po to, kai pirmadienį Darbo partijos lyderis ūkio ministras Viktoras Uspaskichas pareiškė turįs dokumentų, kurie neva įrodo, jog Vilniaus meras A. Zuokas protegavo bendrovę "Eksimeta", siekiančią įkurti Maskvoje Lietuvos prekybos namus.

REKLAMA

Vilniaus savivaldybė atmetė kaltinimus, pareiškusi, jog tokiais veiksmais ūkio ministras siekia nukreipti dėmesį nuo skandalo, į kurį yra pats įsipainiojęs.

Seime jau dirba trys laikinosios komisijos, kurios aiškinasi paties V. Uspaskicho veiklą ir įtarimus, jog bendraudamas su Maskvos vyriausybės atstovais jis galėjo proteguoti UAB "Krekenavos agrofirmą". Dalis šios įmonės akcijų priklauso ūkio ministrui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų