• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijos ūkio ministro Piotro Wozniako Vilniuje išsakyti reikalavimai gauti 1200 megavatų galios elektros, pagamintos būsimoje naujoje atominėje elektrinėje Lietuvoje, yra pagrįsti, teigia Tėvynės sąjungos lyderis Andrius Kubilius.

REKLAMA
REKLAMA

"Lenkų reikalavimai nėra visai iš piršto laužti - statant jungtį su Lietuva, jiems gresia dideli vidaus tinklo pertvarkymai, todėl suprantama, kad jie nori žinoti, kiek galios jie gauna ir kokį elektros linijų pralaidumą reikia planuoti", - konservatorių pranešime spaudai cituojamas A.Kubilius.

REKLAMA

Jo teigimu, jei kaimynai jaučiasi nesaugiai, vadinasi, Lietuva nesugebėjo įtikinti lenkų, jog Ignalinoje statant naują atominę jėgainę bus atsižvelgta ir į jų interesus.

Praėjusį penktadienį Vilniuje viešėjęs P.Wozniakas pareiškė, jog Lenkijai negavus 1200 megavatų galios elektros, pagamintos būsimoje naujoje atominėje elektrinėje Lietuvoje, visi kiti bendri šalių energetikos projektai gali vėluoti.

REKLAMA
REKLAMA

Po tokių Lenkijos ministro pareiškimų, Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus bei premjeras Gediminas Kirkilas atšaukė planuotus susitikimus su P.Wozniaku. Tikėtina, jog taip buvo pasielgta dėl kategoriškų Lenkijos ūkio ministro pasisakymų, nors oficialiai ministras pirmininkas teisinosi perkrauta darbotvarke, o prezidentas sakė, jog visus su energetika susijusius klausimus jau yra aptaręs su Lenkijos vadovu Lechu Kaczynskiu .

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Tėvynės sąjungos pirmininkas A.Kubilius Lietuvos pusės poelgį traktuoja kaip "nelankstų" ir "žlugdančiu derybas".

"Derybos sunkios, todėl kietumo reikia, bet raginčiau mūsų politikus nedemonstruoti ambicijų ir nežlugdyti derybų", - teigiama pranešime.

REKLAMA

Tarp projektų, Lenkijos siejamų su naujos AE galios dalybomis - Lietuvai ypač svarbus elektros tiltas į Lenkiją, kuris savo ruožtu yra būtinas tam, kad Lietuva būtų priimta į bendrą Europos energetikos sistemą UCTE.

Vietoje sovietiniais metais statytos Ignalinos AE, Lietuva naują jėgainę planuoja statyti su Latvija, Estija ir Lenkija.

Priešingai nei Lenkija, kitos Baltijos šalys nekelia kategoriškų reikalavimų dėl savo dalies naujoje AE.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų