„Situacija Ukrainoje turi gerą savybę – viską labai gerai išryškina. Žinome, kaip turime vertinti Rusiją. Turime aiškiai pasakyti, kad V. Putino Rusiją turime laikyti grėsme, iliuzijos apie gerus santykius ir buvo tik iliuzijos. Dabar tenka rūpintis ir kariniu saugumu. Reikia konkrečių sprendimų ir suvokimo, kad krašto apsaugos finansavimas turi būti didinimas, nors Krašto apsaugos ministras žiūri į tai skeptiškai“, - susitikimą pradėjo Seimo opozicijos lyderis A. Kubilius.
„Visos informacijos negalėsiu atskleisti“, - Šešėlinės Vyriausybės klausimams pasiruošė premjeras A. Butkevičius.
A. Kubilius jį nuramino juokaudamas, kad posėdis yra visiškai uždaras: „Jokios žiniasklaidos juk nėra“.
„Esame paskaičiavę, kokie yra galimi mūsų ekonominiai praradimai dėl įvykių Kryme. Mūsų specialistai suskaičiavo galimą 1,6 proc. BVP mažėjimą, - pranešė premjeras. - Norime kuo greičiau pradėti naudoti ES lėšas kaip struktūrinę paramą, kad pasekmės būtų kuo švelnesnės. Skaičiuojame, kiek prarastume. Kalbame apie 600 mln. litų. Sunku dabar būtų pasakyti tiksliai, yra atliekama kitų rinkų paieška, tarkime Kinija, JAV, dirbame su Pietų Afrikos šalimis“.
Skaičiai šiek tiek nustebino A. Kubilių, kuris pateikė Latvijos pavyzdį, kuri prognozuoja iki 10 proc. smukimą. „Tiesą sakant, keistais nuskambėjo, nes Latvijos ekonomikos struktūra yra panaši į mūsų. Latvijos eksportas yra mažesnis į Rusiją negu mūsų. Įdomu būtų suprasti, kodėl mūsų ekspertai skaičiuoja mažesnį poveikį, bet galime šį klausimą palikti ateičiai“, - kalbėjo A. Kubilius.
Pradėjęs kalbėti apie karinį saugumą premjeras pabrėžė, kad per ekonomikos sunkmetį visi rezervai krašto apsaugai buvo „suvalgyti“. „Antrame pusmetyje gali būti priimti nauji sprendimai, jei bus kokių nors problemų“, - tikino A. Butkevičius.
Sulaukęs klausimo iš Rasos Juknevičienės apie Rusijos „minkštąsias galias“, premjeras atsakė, kad viskas yra svarstoma. „Esame užklausę, ar yra spaudoje specialūs užsakymai. Dabar yra daroma tam tikra programa, kuri padėtų atremti informacinį karą“, - sakė A. Butkevičius.
„Nesakyčiau, kad Vyriausybė daro ką nors blogai, tačiau trūksta aiškesnės pozicijas. Lyginant su kitų valstybių vadovais tenka apgailestauti, kad neturime tradicijos savo pozicijas pateikti labai aiškiai, - jau po susitikimo su premjero žurnalistams sakė A. Kubilius. - Negirdėjome Vyriausybės pozicijos apie Krymo reikalus“.