Nacionalinė Asamblėja patvirtino tris naujus premjero pavaduotojus ir 18 kitų kabineto narių, sakoma parlamento oficialiame tinklalapyje. Tokiu būdu buvo užbaigtas vyriausybės atnaujinimas, daromas kas penkerius metus.
Anksčiau valstybės lyderiai būdavo paskiriami per partijos suvažiavimą, bet turėdavo praeiti iki pusmečio, kol juos patvirtindavo Nacionalinė Asamblėja. Pasak analitikų, šiemet toks procesas buvo spartesnis – iš dalies dėl to, kad keli aukšto rango lyderiai traukiasi iš politikos, kad ruošiamasi sutikti gegužę atvykstantį B.Obamą ir kad išlieka trintis su Pekinu dėl ginčijamų teritorijų Pietų Kinijos jūroje.
Vis ryžtingesni Kinijos veiksmai tuose ginčijamuose vandenyse stūmė Hanojų užmegzti glaudesnius ryšius su buvusiu karo metų priešininku Vašingtonu. Vietnamo naujajai administracijai vadovaus perrinktas partijos lyderis Nguyen Phu Trongas kartu su naujai paskirtu prezidentu ir premjeru. Analitikų nuomone, tokios sudėties triumviratas žymi komunistų konservatyviojo sparno pergalę.
Naujasis premjeras Nguyen Xuan Phucas tikriausiai tęs bendru sutarimu pagrįstą vadovavimą vyriausybei, perėmęs postą iš Nguyen Tan Dungo – charizmatiško lyderio, kuris vadovavo verslui palankioms reformoms, bet kėlė nepasitenkinimą partijos senajai gvardijai.
Naujuoju prezidentu tapo Tran Dai Quangas – pirmasis į šį postą paskirtas policijos generolas, atliksiantis daugiausiai reprezentacinį oficialaus valstybės vadovo vaidmenį. 59 metų Tran Dai Quangas, kuris buvo karjeros policininkas, anksčiau užėmė aukštus postus Viešojo saugumo ministerijoje, dideles galias turinčioje institucijoje, kuri, be kita ko, įgaliota rinkti žvalgybos informaciją ir saugoti partiją nuo numanomų grėsmių – tiek šalies viduje, tiek užsienyje.
Tarp šeštadienį paskirtų kabineto narių buvo 61 metų armijos generolas Ngo Xuan Lichas, tapęs gynybos ministru, taip pat 58 metų To Lamas, perimsiantis viešojo saugumo vadovo pareigas. Vietnamo žmogaus teisių aktyvistas Nguyen Lan Thangas sakė prognozuojantis, kad Ngo Xuan Lichas tęs partijos politiką konfrontuoti su Pekinu „tik žodžiais, o ne veiksmais“ dėl stiprėjančio Kinijos vaidmens Pietų Kinijos jūroje.
Tačiau jis pažymėjo, kad naujasis saugumo vadovas, kuris dirbdamas ministro pavaduotojų buvo žinomas kaip nepaklusnumo apraiškų ir tikėjimo laisvės persekiotojas, tikriausiai sustiprins pastangas varžyti žodžio laisvę.
„Bus labiau sutelktas spaudimas prieš veikėjus ir grupes, kurie priešinasi glebiai valstybės politikai“, – Nguyen Lan Thangas sakė naujienų agentūrai AFP. Tarp Hanojaus ir Pekino dažnai kyla diplomatinė trintis dėl ginčijamų salų ir vandenų Pietų Kinijos jūroje, ypač kai Kinija 2014 metais perkėlė prieštaringai vertinamą naftos gavybos platformą į ginčijamą akvatoriją – tai išprovokavo riaušes Vietname.
Pekinas per trumpesnį negu dvejų metų laikotarpį intensyviai statė dirbtines salas, bet tuos veiksmus pasmerkė kitos į tas pačias teritorijas pretenduojančios šalys ir Vašingtonas.