• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teksaso kompanijos kasmetiniame akcininkų susitikime buvo nutarta atsisakyti žodžio "computer" savo firmos pavadinime, nes kompanija išplėtė savo realizuojamą asortimentą iki duomenų saugojimo įrenginių ir spausdintuvų.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kompanija nelabai apsidžiaugė, kada kai kurie akcininkai paprašė daug finansinių atsargų turinčią kompaniją pradėti mokėti dividendus.

REKLAMA

"Dell" vadovai teigė, kad sukaupti beveik 5 milijardai JAV dolerių gali būti geriau panaudoti, pavyzdžiui, superkant savo akcijas bei įgyvendinant savo ambicingus planus - padvigubinti pardavimus iki 60 milijardų JAV dolerių.

"Mes geriau supirksime savo akcijas, išleistas nuo 1996 metų, nei mokėsime dividendus", - sakė pagrindinis kompanijos finansų pareigūnas Jimas Schneideris (Džimas Šneideris).

REKLAMA
REKLAMA

Pareigūno teigimu, kompanija jau supirko apie 1 milijardą savo akcijų, išleistų nuo 1996 metų.

"Aš noriu gauti šiek tiek pelno iš savo investicijų", - sakė vienas akcininkas.

"O ar norėtumėte atgauti 50 tūkst. procentų kapitalo grąžos?" - klausia kompanijos vadovas Michaelas Dellas (Maiklas Delas), pabrėždamas padidėjusią kompanijos vertę. Šią kompaniją Michaelas Dellas įkūrė dar Teksaso universiteto bendrabučio kambaryje 1984 metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Dell", nuolat konkuruojančios su "Hewlett-Packard Co." dėl pirmosios vietos rinkoje, akcijų kursas nuolat augo per Billo Clintono (Bilo Klintono) valdymo laikotarpį, tačiau, dabar sulėtėjus kompanijos veiklai, daugelis akcininkų prašo išmokėti dividendus.

Technologinės kompanijos paprastai neišmoka dividendų ir pasirenka geriau iš naujo investuoti gautas lėšas, tačiau JAV valdžios dividendų mokesčių mažinimo politika bei vis augantis skaičius finansinių atsargų verčia kompanijas keisti savo politiką.

REKLAMA

Sausį didžiausia pasaulyje programinės įrangos gamintoja "Microsoft", turinti 49 milijardus finansinių atsargų, pranešė pirmą kartą savo kompanijos istorijoje išmokėsianti dividendus.

Michaelas Dellas akcininkams sakė ketinąs padidinti pasaulinės rinkos dalį ir padvigubinti kompanijos įplaukas nuo 2002 m. 30 milijardų iki 60 milijardų JAV dolerių.

REKLAMA

"Dell" turi 32 proc. JAV rinkos, tačiau pasaulinės rinkos dalis yra gerokai mažesnė.

"Dell", kaip ir daugelį kitų kompiuterių firmų, spaudžia gamtosaugininkai, kurie prašo atkreipti dėmesį į vis augantį kompiuterinių atliekų kiekį. Vienas akcininkas sakė, kad iki 2007 metų bus išmesta apie 500 milijonų kompiuterių.

Pasak "Dell", 40 proc. stalinių kompiuterių dabar yra parduodama su plokščiais monitoriais, kurie naudoja mažiau elektros energijos ir kenksmingų chemikalų.

“Reuters”-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų