R. Tupčiausko gedi Lietuvos žurnalistų sąjungos kolegos ir šeima.
Organizavo ekspedicijas į Sibirą
Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) puslapyje rašoma, kad R. Tupčiauskas skauto žodį davė nepriklausomoje Lietuvoje. O vėliau, uždraudus organizaciją, vyras tapo žygeiviu.
„Jo iniciatyva buvo suorganizuota kelių šimtų lietuvių ekspediciją į Sibirą pavadinimu „tėvų ir brolių takais", sovietmečiu tai buvo ne tik drąsus, bet ir akiplėšiškas žingsnis“, – buvo rašoma puslapyje.
R. Tupčiauskas taip pat priklausė įvairiems klubams ir draugijos. Anot LŽS, vyras dainavo chore, žaidė tenisą, krepšinį, priklausė esperantininkų, pypkorių klubams, buvo Vilniaus jachtklubo komandroas, rengė radijo laidas. Tad per savo R. Tupčiauskas spėjo daug nuveikti.
Jam rūpėjo skautai
Atgimimo laikotarpiu žurnalsitas įsitraukė į skautiškas veiklas, dirbo skautų idėjos sklaidos bei komunikacijos komitete.
Negana to, LŽS rašoma, kad vyras taip pat vedė skautišką dienoraštį, dalyvavo visuose svarbiausiuose renginiuose neišskirdamas nė vienos organizacijos.
„Šio dienoraščio pagrindu 2012 m. išleido knygą „Po lelijėlės vėliava“ – atgimusios Lietuvis skautų veiklos metraštį“, – buvo rašoma LŽS puslapyje.
Buvo svarbus skautams
R. Tupčiauskui kainavo nemažai pastangų, kad skautai Vilniuje turėtų savo vietą, kur susirinkti. Taip pat LŽS kolegos rašė, kad vyras buvo skautiškos minties žurnalo „Mūsų vytis“ bendradarbis.
„Daugeliui skautų jis buvo mokytojas ir brolis. Kartais asmenybės atspindi visą epochą, o gerus darbus užtruktų surašyti labai labai ilgai ir daug. Pasakysiu skautiškai – brolis išėjo namo. Susitiksime anapus prie laužo...“ – sako Strateginių iniciatyvų centro vadovas, visuomenininkas Alkas Paltarokas.
Prisimena kaip pozityvų žmogų
LŽS minima, kad R. Tupčiauskas dėl savo skautišką veiklą Akademinio skautų sąjūdžio jam buvo suteiktas mecenato vardas. Taip pat Lietuvos skautų sąjunga jį apdovanojo Lelijos ordinu.
„Romualdas Tupčiauskas su visais buvo labai draugiškas, atviras, spindėjo pozityvumu, visur stengėsi matyti gerąsias, gražiąsias gyvenimo puses“, – rašoma LŽS.