Indianos universiteto (JAV) psichologai nusprendė išsiaiškinti, kaip moterys reaguoja į įvairius vyrų tipus. Šiam tikslui mokslininkai naudojo vyriškų veidų fotografijas, kurių vienai daliai profesionalūs fotografai suteikė vyriškesnius bruožus, o kitai – moteriškesnius. Specialaus prietaiso, skenavusio eksperimento dalyvių smegenis, pagalba buvo užfiksuotos dailiosios lyties reakcijos į vyrų atvaizdus.
Pasirodė, kad moterų smegenys aktyviau reaguoja į vyriškų bruožų veidus ir praktiškai „nepastebi“ moteriškų stipriosios lyties atstovų. Tačiau, nežiūrint į tokią natūralią reakciją, pagrįstą milijonų metų evoliucija, nereikia daryti skubotų išvadų.
Visiškai neseniai pasirodė dar vienas moterų reakcijų į vyrus ir vyrų – į moteris tyrimas, kurio eigoje paaiškėjo, kad nuspėti, kokį vyrą pasirinks moteris, yra labai sunku. 80 % atvejų stebėtojų nuomonė apie moterų prioritetus buvo neteisinga.
Kitų mokslininkų grupė, iš Aberdino universiteto (Didžioji Britanija), padarė dar vieną išvadą, kuri, iš pirmo žvilgsnio, prieštarauja tradiciniam požiūriui į moterų ir vyrų santykius. Rimtiems santykiams moterys renkasi moteriškesnių bruožų vyrus, nes tokius linkusios priimti kaip sąžiningus, gerus žmones ir būsimus tėvus.
Tokie rezultatai parodo, kad vyriškų tipų patrauklumą moterims lemia santykių su jais tikslas.
Suprantama, kad kuo labiau yra išsivysčiusi moteris, tuo aukštesni jos tikslai ir tuo idealesnio vyro ji ieško. Šiuo metu, pasibaigus XX amžiui, pasauliui mačius santarvę ir karus, kapitalizmą ir socializmą, sunaikinimą ir atgimimą, šeimą ir vienatvę, mokslo pakilimą ir kritimą, vyriški arba moteriški bruožai, ar net figūros negali būti pagrindiniu moters pasirinkimo faktoriumi.
Moteris, kaip ir visa visuomenė, paklūsta globaliniam norų, poreikių raidos procesui, kai yra įsivaizduojama kaip turėtų būti, bet nėra. Būtent šis „nėra“, kurį moterų manymu turi aprūpinti vyras, ir lemia jos pasirinkimą. Kyla klausimas, koks trūkumas paskatina visą visuomenę, ir ypatingai moterį, ieškoti?
Jeigu pasektumėme žmogaus minties eigą visos šiuolaikinės civilizacijos formavimosi istorijos bėgyje, tai pamatytume, kad žmonės, kokiose aukštose ar žemose visuomeninės hierarchijos pozicijose bebūtų, ieško vieno vienintelio dalyko – laimės. Tačiau, nepaisant įvairiausiomis iniciatyvomis turtingos praeities, negalima tvirtinti, kad žmonija šioje srityje padarė pažangą.
Suprasdami šį faktą, mes, net neprisilietę prie jos prigimties, neišstudijavę ir neišanalizavę savo klaidų, vis tiek prisigalvojame įvairiausių muliažų, tuščių pačios laimės idėjos pakuočių. Todėl netgi toks pamatų pamatas, kaip šeima ar vyrų ir moterų tarpusavio santykiai, tampa ne kuo kitu, kaip tikro gyvenimo demonstracine versija, neturint ypatingų pretenzijų į ką nors daugiau.
Tai kokius gi vyrus renkasi moterys? Matyt, kiekvienas turi atsakyti į šį klausimą pats. Galbūt tuos, kurie ne šiaip sau ieško laimės, o braudamiesi per mūsų egoizmo frontus ir išeidami už visuomenės suformuotų iliuzijos rėmų, ją kuria savo rankomis?
dykai.lt inf.